Вирішивши придбати пральну машину або змінити на новішу модель, люди часто задаються питанням - де краще її встановити.
Звичайно, найкраще встановлювати пральну машину в спеціально призначеному та обладнаному для цього приміщенні, але… Але далеко не у всіх квартирах є такі приміщення. Тоді що лишається?

Розберемо плюси та мінуси кожного з варіантів розміщення: кухня або ванна.

За кухню
Кожному відомо, що наявність і функціонування електричної техніки в приміщенні з підвищеною вологістю, небажана. Кухонна зона, на відміну від ванної кімнати, менш схильна до вогкості, вологості та бризок води. Тому, вибираючи для підключення саме кухню, ви візьмете до уваги правила техніки безпеки.

Спеціальні розетки для прання у ванній зазвичай не передбачені, в кухонній зоні, навпаки, нестачі в електричних точках немає. Вирішивши поставити машину-автомат на кухні, ви заощадите кошти та гроші, необхідні для підведення додаткової електропроводки. Які ще плюси влаштування пральної машини на кухні можна виділити?

  • Ця кімната сухіша, ніж ванна, тому елементи машинки будуть менше піддаватися корозії.
  • Зазвичай кухня значно більша за квадратурою, ніж ванна, тому пралка буде охолоджуватися набагато краще, постійний приплив повітря створить хорошу вентиляцію.
  • Зосередження всієї побутової техніки дозволить господині обладнати так званий «робочий куточок» та здійснювати всі клопоти по господарству в одному місці. Особливо це актуально для мам маленьких діточок, жінці не доведеться переходити з одного приміщення до іншого, стежити за роботою приладів можна буде виключно на кухні.
  • Розташування агрегату на кухні дозволить домочадцям без проблем та незручностей користуватися санвузлом.
  • Встановивши пральний автомат у кухонній зоні при володінні малогабаритною ванною, вам не доведеться вибирати, що важливіше розмістити на обмеженій площі: умивальник чи машинку.

За ванну
Однією з головних переваг підключення пральної машини у ванній кімнаті є гарна гідроізоляція підлоги у приміщенні. Цей фактор значно знижує ймовірність затоплення сусідів знизу у разі аварійного протікання автомата.

Також деяких користувачів лякає перспектива постійної присутності на кухні миючих засобів, пральних порошків, ополіскувачів, капсул, брудної білизни. Крім цього, під час їди не дуже приємно спостерігати за процесом прання, дихати специфічним ароматом прального порошку.

Якщо ви боїтеся підвищеної вологості у ванній, з нею можна впоратися, встановивши хорошу вентиляційну систему. А зробивши для прання окрему розетку із захисною кришкою, боятися випаровування зовсім не варто.

Деякі речі перед пранням вимагають попередньої обробки, наприклад, замочування або нанесення засобу для виведення плям, ручного полоскання і віджиму, тому господині буде набагато зручніше, якщо машинка виявиться поряд з ванною. Так не доведеться ходити через усю квартиру, несучи на руках таз із мокрими речами.

Але рішення за вами.