Буває так купуєш смартфон і він літає....
Так десь з пів року, а потім починається.
Купуючи смартфон з достатнім обсягом ОЗУ і хорошим процесором — ми думаємо, що гальмувати він точно не повинен. 
Але це не так: якщо неправильно користуватися гаджетом, то підвисати можуть навіть сучасні пристрої, що вже говорити про старіші девайси.

Ось типові помилки користувачів, які до цього призводять.

1. Ручне закриття фонових процесів
До 2014 року закривати фонові програми справді було корисно для швидкодії пристрою. Але потім Google змінив принцип розподілу пам'яті в Android, замінивши старий регістр Dalvik на новий ART, що зробило автоматичну оптимізацію системи розумнішою.

2. Використання «очисників» пам'яті та антивірусів
Виходячи з останнього пункту, немає сенсу користуватися очисниками, оптимізаторами пам'яті та «прискорювачами» Android. Зазвичай все, що робить такий софт - це періодично вивантажує з фону всі запущені програми разом. Це не приносить жодної користі, ви просто отримуєте постійно запущену програму, яка висить у фоні, споживає ресурси та втручається в роботу Android.

Що стосується антивірусів, статистика показує, що дві третини з більш ніж 250 протестованих антивірусних програм для Android банально не працюють, а лише вантажать систему. І оскільки віруси в основному можна підхопити «за межами» Google Store, якщо ви не лазите по сумнівних сайтах і не качає ліві APK, немає сенсу тримати антивірус постійно включеним.

3. Постійно увімкнений режим енергозбереження
Це корисно для автономності, але шкідливо для швидкодії пристрою. Смартфони будь-яких брендів у режимі енергозбереження урізають тактову частоту процесора - так він менше витрачає заряд акумулятора, але починає працювати повільніше. При використанні простих програм це непомітно, але в іграх або роботі з ресурсомістким софтом - відчутно.

4. Довга робота без перезавантаження
Якщо смартфон працює без проблем – перезавантажувати його необов'язково. Хоча сучасні моделі можуть періодично про це вимагати, або навіть перезавантажуватися автоматично.

А от якщо гаджет почав так гальмувати або некоректно виконувати якісь функції - саме перезавантаження варто спробувати в першу чергу: для очищення пам'яті від процесів, які можуть працювати неправильно.

5. Повністю забите сховище
Коректна робота Android та додатків потребує запасу вільної постійної пам'яті – для зберігання тимчасових файлів. Якщо пам'яті не вистачає, ОС буде стискати ці файли, щоб вмістити потрібні дані в наявному просторі. На стиснення йде і частина ресурсів, і час, і що більше місця потрібно звільнити — то сильніше гальмуватиме додаток. Тому порада така: тримайте хоча б 2-3 Гб пам'яті постійно вільними, а якщо частенько використовуєте ігри та важкі програми на кшталт відео-редакторів – бажано ще більше.

6. Використання неоптимізованих додатків
Вам може скільки завгодно подобатися лаунчер з гарними анімаціями при перегортанні столів або галерея з купою ефектів, але ресурсомісткі додатки, що працюють на старих пристроях - це одна з головних причин їх гальмування.

Якщо швидкодія гаджета почала докучати, спробуйте знайти альтернативу звичному софту.

7. Дозвіл «зайвого» доступу для програм
Простий приклад: ви встановили музичний плеєр, який для чогось запитує доступ до розташування або галереї. Або завантажили фоторедактор, а він потребує доступу до телефонної книги.

8. Оновлення ОС на старих гаджетах
Якщо гаджету 3-4 роки, він має мало оперативної пам'яті і спочатку слабкий процесор - оновлення Android не завжди йде на благо. Нові зборки часто розраховані на більш сучасні аксесуари, тому апдейти можуть сповільнювати або викликати нестабільність у роботі старих пристроїв.

9. Регулярне очищення кешу
Кеш часто радять видаляти, щоб заощадити місце. Але цей слабко допомагає, бо:

більшість програм кеш займає по кілька Мб, тому навіть «загальний» кеш всіх додатків навряд чи займе багато місця в сховищі;
невдовзі після видалення кеш все одно відновлюється, якщо ви знову починаєте користуватися програмою.
при першому (після очищення кешу) запуску програма працюватиме повільніше - оскільки всю інформацію їй доведеться підвантажувати заново.

Кеш має сенс чистити при необхідності в додатках, де його збирається дійсно багато. Наприклад, Viber, Telegram та інші месенджери.