Смартфон може розважити, поінформувати, нашкодити, а іноді і врятувати життя.
В такі важкі часи потрібно бути особливо обережним при користуванні соцмережами, месенджерами та при розмові.
Особоливо, якщо ви знаходитесь на окупованих територіях.

За 126 днів повномасштабної війни ми переконалися, що така звичайна річ, як телефон, може допомогти знищити колону окупанта чи виявити ДРГ, дозволяє підтримувати зв'язок із людьми, які потрапили в оточення ворога, та навіть рятувати життя. Але водночас потрібно правильно користуватися своїми персональними пристроями, щоб вони не стали причиною ваших бід та нових звірств російських «військових».

Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України підготувала свої рекомендації про те, як користуватися телефоном, якщо ви потрапили в окупацію.
Збережіть ці поради та діліться з рідними чи близькими. 

1. Знайдіть старий працездатний телефон, який ви можете віддати на вимогу окупантів. Заховайте телефон, яким ви плануєте користуватися, в сухе тепле місце.
2. Заряджайте телефон за кожної можливості. Тримайте зарядженими павербанки. Увімкніть режим жорсткої економії енергії або просто режим енергозбереження. 
3. Завантажте файли та сторінки з контентом, який потрібен для виживання, у память смаартфону. Видаліть з пам'яті смартфону весь контент, який зможе нашкодити вам у разі затримання окупантами: фото, відео, листування, завантажені файли. 
4. Ворог відслідковує дії в мережі операторів мобільного зв'язку за допомогою технічних засобів розвідки. Свої повідомлення про пересування російських військ або звірства відразу видаляйте із телефону. У разі небезпекі видаляйте одразу чат, а не окремі повідомлення. Користуйтесь секретними чатами та надсилайте повідомлення, які зникають за визначений час.
5. Використовуйте вбудовані засоби блокування телефону для ускладнення доступу сторонніх осіб до ваших даних (пароль графічний пароль, відбиток пальця). 
6. Установіть застосунок «Повітряна тривога». Установіть застосунки «TacticMedAid» та «Перша допомога». Завантажте контент із них для офлайн доступу.
7.Для абонентів Київстар:отримуйте дані про місцезнаходження рідних або передавайте свої за допомогою застосунку StarFind (колишній «Маячок»).
8. Збережіть на смартфоні та у хмарі копії документів (свої та рідних): паспорта, свідоцтва про народження, ІПН. Зберігайте їх у секретних папках та альбомах смартфону. 

Бережіть себе!