Саме 17-го березня, відзначається день Святого Патріка.

Давайте більш детально познайомимся з основними символами та традиціями цього свята.

День святого Патріка відзначається в честь ірландського святого Патріка. Цей день є державним святом в Ірландії, Північній Ірландії, на острові Монтсеррат і в канадській провінції Ньюфаундленд і Лабрадор. В інших країнах світу його відзначають неофіційно – в тому числі і в Україні.

Цей день символізує прийняття християнства в Ірландії, однак вже давно є святом культурної спадщини країни у всьому світі. Урочистості у День святого Патріка зазвичай включають паради і фестивалі, виконання танців і носіння зеленого одягу або трилисників.

День святого Патріка вже давно набув великої популярності. Святкування відбуваються у всьому світі. В цей день кожен може стати ірландцем, якщо тільки захоче.

Історія
Хто ж він такий, той Патрік?
Справжнє ім'я святого Патріка - Мевін Суккат - і народився він в кінці IV століття в Британії в родині римлян.
Спершу його висвятили в диякони під ім'ям Патрік, а пізніше звели в сан єпископа. Сам Папа Римський благословив Патріка на християнізацію Ірландії, і на початку 430-х років майбутній святий відправився в Ірландію навернути місцеве населення в християнство.
Вважається, що Патрік ще вигнав з острова всіх змій. До речі, в Ірландії змії дійсно не водяться.

Відзначати День святого Патріка стали 17 березня, тому що це день його смерті.

Святий Патрік не просто один з найбільш шанованих католицьких святих, він давно став невід'ємною частиною загальносвітової культури.

Символи
За півтори тисячі років святкування Дня святого Патріка обросло безліччю народних і християнських традицій.
За однією з версій зелений колір став символом свята, тому що в Ірландії трава вічно зелена. Але є й інші гіпотези.

Припускають, що смарагдовий став головним кольором політичної провокації, коли ірландські солдати під час повстання 1798 року одягалися в форму цього відтінку. На користь цієї версії говорить той факт, що в далекому минулому святий зображувався в синьому одязі.

Інший важливий символ свята - лепрекон. Це хранитель скарбів з кельтських міфів. Вважається, що якщо зловити лепрекона, то він виконає три бажання або відкупиться своїми скарбами, тому господарі приманюють міфічних малюків, виставляючи на ганку блюдечка з молоком та інші частування.


Правда, з Днем святого Патріка його стали асоціювати недавно, після того як рекламній компанії потрібен був казковий персонаж, для зображення на листівках.

А ось трилисник має саме безпосереднє відношення до свята. Вважається, що саме за допомогою цієї рослини він пояснив язичникам християнський догмат про святу Трійцю. Тому в цей день всі прищіплюють його собі до одягу.

Пиво і ель теж стали символами свята - їх то забороняли, то дозволяли. Зараз 17 березня під багатьох пабах продають спеціальні зелені напої.

Тож давайте підведемо підсумки, як потрібно святкувати цей день, зважаючи на історію та традиції.

- 17 березня прийнято одягатися в зелений колір та прикрашати ним свою оселю. Також трилисник має бути на чільному місці - це і декор на стінах, і брошки на одязі. Серед інших символічних зображень цього дня - лепрекони, арфи та ірландських посох під назвою шилейла.

- У день святого Патріка традиційно вживають алкоголь. Навіть існує спеціальний посуд для цього дня - "чарка Патріка". П'ють віскі, ель та темне пиво. Також перед тим, як пити віскі, слід покласти у нього трилисник, так ви привабите успіх.

- На день святого Патрика зазвичай припадає піст, тобто вживати м'ясо не можна. Проте, за легендою, святий Патрик перетворює все м'ясо у ... рибу. Тому насолоджуйся смачною їжею і в цей день.

!Категорично заборонено сумувати та йти в ліс шукати змій.

Святкувати чи ні справа кожного, але здається, це весело свято скоро підкорить і наші серця.