Технологічний прогрес в телевізорах в останні кілька років захоплює нітрохи не менше, ніж в смартфонах. За останнє десятиліття телевізори кардинально змінили наше ставлення до них, перетворившись з панелей для трансляції телеканалів в домашні медіацентри.
Концепції SmartTV вже виповнилося 10 років і вона стала вже цілком буденною для пересічних користувачів.

Виробники і далі продовжують вдосконалювати телевізори і функції, які б раніше могли здаватися фантастичними швидкими темпами входять в нашу буденність.

1. Заміна комп'ютера
Телевізор здатний конкурувати з комп'ютером не тільки для ігор або фільмів, але і для роботи. Підключаємо інтернет, бездротову клавіатуру і таку ж бездротову мишу. І ось вже можна віддалено підключитися до свого робочого комп'ютера, що залишився в офісі. Або взагалі безпосередньо підключитися до хмарних сервісів Google Docs або Microsoft Office.

2. Неймовірна картинка: магія Micro LED і Quantum Mini LED
Якщо порівняти зображення, на яке були здатні кращі телевізори десять років тому, з передовими телевізорами 2021 роки, різниця буде видна неозброєним оком. Сучасні телевізори володіють не тільки великою роздільною здатністю (і, відповідно, більшою чіткістю і деталізацією) - 4К і 8К проти FullHD, але і дають велику яскравість, контрастність і глибину чорного. Цього року нас чекає справжня революція, пов'язана з мініатюризацією світлодіодів підсвічування, що використовуються в телевізорах.

3. Екрани, що видають звук
Наступне, що ми цінуємо в телевізорах після зображення - це, безумовно, звук. Звичайно, за десятиліття звучання телевізорів теж радикально змінилося. Справа навіть не в підтримці технологій обробки звуку, що розробляються в лабораторіях Dolby (хоча вони теж, безумовно, відіграють роль). І не тільки в тому, що ми стали частіше ставити поруч зі своїми телевізорами саундбари - акустичні системи, спроектовані спеціально для використання з телевізорами. Звукові здатності сучасних телевізорів дозволяють локалізувати об'єкт на екрані і створити акустичний ефект, завдяки локально розташованим джерелам звуку за екраном.

4. Інтер'єрні телевізори
Інтер'єрні телевізори - просто геніальна ідея, яка назавжди змінила наше сприйняття цих пристроїв. І що дало поштовх новому витку органічному поєднаннюя технологій і інтер'єрів, яке розпочалося, ймовірно з появи вбудованої в кухонні меблі побутової техніки: холодильників, пральних і посудомийних машин і духових шаф з мікрохвильовками.

Телевізори тепер можуть бути у вигляді картини або мольберту.

5. Мультиекран
Пам'ятаєте телевізор Марті Макфлая з «Назад в майбутнє-2»? Який можна було розділити на кілька екранів і вивести на нього кілька каналів. 30 років тому це виглядало тим, чим і було - чистої фантастикою. Зараз це вже реальність - в телевізорах є функція Multi View. Вона дозволяє розділити екран телевізора на 4 частини і на кожну виводити зображення зі свого джерела. Можна одночасно грати, дивитися стрім з проходженням гри і ще відстежувати якісь новини.

Прогрес ніколи не стоїть на місці, кожен новий рік приносить нам нові покоління технологій і нові враження від використання найрізноманітніших пристроїв. У порівнянні з тими ж смартфонами телевізори представляли собою пристрої, які досить повільно розвиваються , що не обіцяли революцій щороку. Але так було раніше. Тепер темпи розвитку значно пришвидчені, тому ми навіть не знаєм чим здивують нас виробники невдовзі.