Ще одна цікавинка з виставки CES 2021 новий Head-UP дисплей з доповненою реальністю (AR) для автомобілів нового покоління.

Новий AR HUD об'єднує фізичну і доповнену реальність, проектуючи на лобове скло яскраву двоплощинну лазерну голографію високого розрішення - 4K. Система досить компактна, не займає багато місця і може бути вбудована в автомобіль будь-якої конфігурації.

В результаті перед водієм відображається вся необхідна інформація: дані про дорожню ситуацію, навігація, швидкість руху, залишок палива, кілометраж і т. д. При цьому оновлення надходять в режимі реального часу, інформація від ADAS, AI, AR оновлюється менш ніж за 300 мілісекунд . А вдосконалена оптика забезпечує розширене поле огляду на відстані 10 або більше метрів, навіть при слабкому освітленні і в нічний час.

Крім того, система точно відстежує напрям погляду водія, а також переміщення об'єктів навколо автомобіля, що рухається, і відповідно до цього динамічно підлаштовує (зміщує) голограми і зображення доповненої реальності, уникаючи «розсинхрону». Тобто система проектує інформацію на рівні очей водія в залежності від того, в який бік він дивиться.

Рішення Panasonic в області AR HUD охоплюють більше дорожнього простору і при цьому поєднують стандартну інформацію (дані про швидкість руху і запасі палива) з 3D-проекціями на об'єкти в дальньому полі, навігаційною та іншою важливою інформацією, яка накладається на дорожній простір попереду. З огляду на те, що кількість безпілотних транспортних засобів буде рости, AR HUD зможе забезпечити підвищений комфорт і впевненість для пасажирів, що дуже важливо.

Але поки не чекайте автомобілів з Panasonic Head-UP: масове застосування подібних розробок може початися з 2023 року.