Світ сучасних технологій невпинно міняється і в наш час важко уявити себе без смартфона, функції якого вже давно виходять за межі звичайних дзвінків.

Що вже говорити про сотні тисяч різноманітних додатків, з допомогою яких можна навчатися, розважатися, працювати і виконувати ще безліч інших корисних функцій.

А щоб не загубитися в такій кількості і не загружати свій смартфон лишнім ми зібрали для вас підбірку додатків, які будуть корисні для будь-якого жителя великого міста.

Всі вони доступні як для Android, так і для iOS (а деякі - ще й для Huawei AppGallery). Якщо вони у вас ще не встановлені, саме час звернути на них свою увагу.

Дія
Ще два роки тому ідея «держави в смартфоні» виглядала далекою мрією. Сьогодні ми вже наближаємося до її здійснення. І хоча використанням державних сервісів в смартфоні ще далеко до досконалості, робота над ними йде повним ходом. Уже сьогодні в додатку Дія є водійське посвідчення, біометричний закордонний паспорт, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, паспорт громадянина України (тільки ID-карта для тих, у кого вона вже є), картка платника податків (РНОКПП, вона ж - ідентифікаційний код) та свідоцтво про народження дитини.

Ще прямо з програми можна перевіряти і оплачувати штрафи за порушення правил дорожнього руху і «виконавчі провадження», тобто борги, призначені в судовому порядку. Додаток підтримує ідентифікацію за відбитком пальця, в ньому можна реєструватися і авторизуватися через BankID.

Нова Пошта
Нова пошта сьогодні - величезна логістична структура, що охоплює всю країну. Це - основний оператор доставки не тільки для жителів великих міст, а й невеликих населених пунктів, в яких просто немає іншої інфраструктури для доставки товарів з інтернет-магазинів.
Напевно, вже не залишилося українців, яких би не було в базі Нової пошти. Тому немає жодної причини, щоб не встановлювати її додаток.

Він дозволяє бачити відправку - більше немає необхідності просити продавця відправити номер накладної, він відразу з'явиться в додатку і буде завжди під рукою в потрібний момент. Додаток також виконує роль ідентифікації клієнта у відділенні (замінюючи паспорт): зручні цифрові штрих-код. Ще варто додати в додаток банківську карту, щоб оплачувати доставку прямо в смартфоні і не витрачати свій (і навколишніх) час в самому відділенні.

Приват24
Карта Приватбанку стала синонімом поняття банківської карти настільки, що якщо вас просять «скинути грошей на карту», ​​це гарантовано мається на увазі карта Приватбанку. Масштабна мережа відділень охоплює всю країну і впливає на економічну ситуацію в своїй місцевості.

Піонер мобільного банкінгу в Україні і сьогодні залишається найбільшою фінансовою платформою для споживачів - в додатку Приват24 можна купити квитки, страховку, замовити таксі та оплатити квиток у громадському транспорті. Додаток Приватбанку постійно розвивається і впроваджує нові технології в числі перших: оплата по QR-коду, поддержкка Google Pay і Apple Pay, безконтактна оплата, авторизація за відбитком пальця - все це вперше з'явилося в додатку Приват24.

Monobank
На сегодняший день це найзручніше та найбільш інноваційний банківський додаток в Україні (та й у світі, мабуть, теж). Відсутність банківських комісій при оплаті власними засобами (при покупках в магазинах або оплаті комунальних рахунків, поповнення рахунку мобільного телефону комісія не знімається навіть при використанні кредитних грошей) робить його вигідним навіть без урахування кешбеку (постійний кешбек в 1% є завжди, навіть при оплаті кредитними грошима).


У додатку реалізовано величезна кількість функцій: заборона зняття грошей в банкоматах на випадок втрати картки; динамічний CVV-код, що змінюється кожні кілька хвилин; переказ на карту за номером телефону з адресної книги; переказ грошей на інший смартфон з встановленим додатком Monobank (shake-to-pay). Перераховувати всі можливості можна довго. А ще всередині програми живе талісман проекту - QR-кіт.

Uklon
Ще один корисний сервіс для життя у великому місті - виклик таксі через мобільний додаток. Uklon став піонером цієї сфери в нашій країні і починав свою роботу як веб-сервіс, приймаючи замовлення на сайті. Сьогодні це сучасний додаток з продуманим дизайном, різними варіантами оплати.

Варто відзначити бездоганну роботу сервісу підтримки, яка в переважній більшості випадків прийме в конфліктній ситуації сторону клієнта.

Rocket [Raketa] -доставка їжі і продуктів
Сервіси доставки їжі з ресторанів і магазинів - не просто сюжет з серіалу про «багатою» життя. Насправді це один з векторів розвитку концепції розумного міста, в якому мобільні додатки дозволяють відчувати себе комфортно, як місцевим жителям, так і приїжджим.Щомісяця сервіс приходить в 1-2 нових міста і постійно експериментує з новими ідеями. Однією з них, наприклад, став запуск формату Dark Kitchen - робота з ресторанною кухнею, у якій немає свого залу, тільки доставка.

Карантинні заходи рано чи пізно закінчаться, а звичка робити замовлення в додатку (бо це зручно і може заощадити купу часу) у нас залишиться.

Звичайно ж, мобільні додатки, народжені в Україні, не обмежуються цими прикладами. Є цілі категорії сервісів, наприклад, додатки великих роздрібних мереж або мереж автозаправних станцій - там теж є свої переваги, але, на відміну від цих додатків, щоб ними користуватися потрібно мати поблизу відповідний магазин мережі або бути автомобілістом.