Зовсім недавно відбулося велике оновлення Telegram.

Платежі

Найбільшим нововведенням стала можливість приймати платежі в будь-якому чаті. Платіжні боти існують в Telegram з 2017 року. З їх допомогою можна безпечно оплачувати товари і послуги на кшталт доставки піци, не покидаючи програми. Тепер же продавці можуть приймати платежі кредитними картами за допомогою 8 вбудованих платіжних систем в будь-якому чаті, включаючи групи і канали.

Відзначається, що Telegram Не бере комісії з покупок і не має доступу до даних банківських карт. Користувачі заплатять саме ту суму, яку у них запросить продавець, без необхідності додаткових відрахувань, і до адресата вона теж дійде в повному розмірі. При бажанні можна навіть залишити чайові, і на них комісія теж не поширюється.

Нововведення працює більш ніж в 200 країнах світу.

Розробники запевняють, що не зберігають платіжні реквізити користувачів. Підключати свої магазини до системи оплати Telegram, за їхніми словами, підприємці можуть без попереднього узгодження з ними.

Відкладені голосові чати

Нововведення дозволяє адміністраторам каналів і груп при створенні таких чатів вказувати дату і час, коли вони почнуться, а всі інші учасники побачать таймер зі зворотнім відліком.

Ця функція дозволяє користувачам не пропустити важливий голосової діалог, наприклад, якщо мова йде про корпоративний чат. Функція реалізована в мобільних версіях месенджера - під iOS потрібно натиснути на піктограму голосового чату та клікнути на кнопку «Вибрати час», а в Android - через піктограму з трикрапкою вибрати пункт «Почати голосовий чат», після чого з'явиться опція вибору часу його початку.

Ця зміна робить Telegram ще більше схожим на соціальну мережу Clubhouse, в якій повністю відсутній текстове спілкування, і є лише голосове. Вона була створена навесні 2020 р, а пік її популярності припав на початок 2021 р і в останніх числах лютого 2021 р розробники Telegram додали в месенджер опцію створення чатів, в яких теж дозволено виключно голосове спілкування.

Нові веб-версії

З релізом оновлення Telegram запустив дві нові веб-версії, які отримали назви «Версія К» і «Версія Z». Вони розвиваються паралельно і дуже схожі один на одного як зовні, так і за своїми можливостями. Як пише портал «Код Дурова», на питання про те, навіщо месенджер відразу дві веб-версії, розробники відповіли: «Ми віримо у внутрішню конкуренцію».

З їх допомогою ви моментально можете отримати доступ до своїх чатів на будь-якому ПК або смартфоні. Для цього потрібно просто завантажити додаток розміром 400 КВ, встановлювати його не доведеться. Обидві версії підтримують анімовані стікери, нічний режим, папки для чатів і інші можливості - і відмінно працюють на мобільних пристроях. І, звичайно ж, веб-версії працюють незалежно від того, чи вимкнений телефон або він знаходить поза зоною дії мережі. Варто відзначити, що ці версії поки що підтримують тільки англійську мову.

Ще одне нововведення стосується виключно власників Android-гаджетів. Тепер для установки Telegram їм не потрібно заходити в магазин Google Play - дистрибутив месенджера викладений на офіційному сайті сервісу і доступний для прямого скачування.

Це не означає, що Telegram зникне з Google Play - за словами розробників, поява apk-файлу на сайті месенджера продиктовано тим, що через велике навантаження модерація додатків в Google Play йде повільно, і оперативно отримати через нього оновлення потрібного додатка не завжди виходить . Розробники відзначили, що додаток, встановлений в обхід Google Play, теж буде автоматично оновлюватися на останню версію.

Також стало відомо, що зовсім скоро Telegram почне конкурувати з Zoom, Microsoft Teams і іншими подібними програмами, оскільки невдовзі з'явиться функція відеочатів. Засновник месенджера зазначив, що це перетворить Telegram в «потужну платформу» для відеоконференцій.

Серед запланованих функцій - демонстрація екрану, шифрування, шумозаглушення. Робити групові відеодзвінки в Telegram можна буде в тому числі з комп'ютерів і планшетів.