Попереду гарячий літній сезон і з кожним днем набувають більшої актуальності кондиціонери.
І якщо ви вирішили придбати такий прилад для дому, то потрібно врахувати деякі важливі моменти, в першу чергу тому, що така річ як кондиціонер має вплив на ваше здоров'я

А якщо вибір буде дійсно вдалим, то це не тільки дозволить створити в приміщенні комфортну обстановку, але і позбавить від необхідності частого ремонту. Тому звіряйте свої ідеї з рекомендаціями експертів.

1. Щоб правильно вибрати кондиціонер, спочатку потрібно визначитися з розміром приміщення і його розташуванням (чи знаходиться воно на сонячній стороні або в тіні). Залежно від цього треба вже вибирати і потужність кондиціонера.
На один квадратний метр площі приміщення має припадати 100 Вт потужності агрегату. І якщо, скажімо, кондиціонер має холодопродуктивність 2 кВт, то цього вистачить, щоб створити комфортне середовище в кімнаті площею до 20 кв метрів (за умови, що там присутні 1-2 людини і немає джерел тепла).

2. Існують різні види кондиціонерів: 
- на підлогу (мобільні), 
- конвектори 
- спліт-системи.

Мобільний кондиціонер легко переносити з однієї кімнати в іншу, він часто оснащується функцією очищення і іонізації повітря. Але є і недолік - доведеться регулярно виливати з нього воду, яка осідає при конденсації в спеціальному відсіку. До того ж підлоговий агрегат не відрізняється тихою роботою. А зручний він тим, що його не треба встановлювати, проробляючи дірку в стіні.


Найбільшою популярністю користуються спліт-системи. Такий вид кондиціонера не тільки охолоджує приміщення в спеку, а й нагріває його взимку. До того ж така система не захаращує кімнату. Спліт-система встановлюється під стелею і вписується в будь-який інтер'єр. До того ж якщо кліматична техніка необхідна в більшу квартиру або будинок, можна придбати мульти-спліт-систему, яка дозволить налаштувати свою температуру в кожній кімнаті. Правда, обійдеться це чудо техніки рази в 2-3 дорожче.


3. Рівень шуму кондиціонера - досить важливий параметр. Особливо якщо передбачається установка кондиціонера в житловому приміщенні або в спальні. Моноблок або мобільний кондиціонер буде шуміти сильніше спліт-системи, оскільки в даному випадку компресор виявляється всередині приміщення, тоді як в спліт-системі він винесений в зовнішній блок. До того ж додатковий шум у даному випадку створює система обдуву кондиціонера.

4. Орієнтуватися на країну-виробника фахівці не радять. Від цього ціна практично не залежить.

5. Оскільки потужність кондиціонерів може бути вельми велика, не варто легковажно ставитися до класу енергоефективності: при регулярному використанні протягом декількох років більш ефективний прилад зможе заощадити кругленьку суму. Найбільш енергоефективним на сьогоднішній день є клас А +++, який, втім, зустрічається не дуже часто, а самі прилади з таким класом енергоефективності будуть коштувати значно дорожче своїх менш економних побратимів.

6. Не намагайтеся заощадити, встановлюючи кондиціонер самостійно. Непрофесійна установка небезпечна тим, що можуть виникнути матеріальні збитки і навіть обвалення конструкції. А монтажна компанія, яку ви запросите, повинна мати ліцензію і документи, що підтверджують кваліфікацію для надання таких послуг.

І так, перше, з чим потрібно визначитися - це з типом кондиціонера: чи буде це моноблок, мобільний кондиціонер або спліт-система. Для квартири має сенс звернути увагу на настінні спліт-системи.
У другу чергу потрібно перевірити, чи підходить вибрана вами модель для вашого приміщення. Тобто, упевнитися, що потужності кондиціонера з запасом вистачить, щоб підтримувати потрібну температуру в приміщенні.
По-третє потрібно переконатися в тому, що система управління приладом задовольняє вашим запитам і дозволяє налаштувати необхідний режим роботи.

Нарешті, ще до покупки потрібно перевірити, чи підтримує прилад функції, які вам дійсно необхідні, а також уточнити термін служби фільтрів.