Страховий інститут дорожньої безпеки США (IIHS) провів дослідження, метою яких було з'ясувати, який з електронних помічників - парктронік або відеокамера - ефективніший при маневруванні заднім ходом. В результаті з'ясувалося, що ні ультразвуковий сенсор окремо, ні його використання разом з камерою не забезпечує належний рівень безпеки і не гарантує безаварійного руху.

Всього IIHS провела два дослідження. Перше з них проводилося в приміщенні і було направлено на те, щоб виявити так звані "мертві зони". В якості перешкод використовувалися стовпи, по висоті схожі з ростом маленької дитини. Тести показали, що жоден із способів контролю перешкоди позаду машини не покриває зону трохи лівіше або правіше бампера.

Друге дослідження IIHS провів на вільній парковці в Лос-Анджелесі за участю 111 водіїв. При цьому добровольцям не повідомили про справжню мету тесту, сказавши, що вони беруть участь в перевірці мультимедійної системи.

Непомітно для них організатори підставляли під рухомий заднім ходом автомобіль картонний манекен дитини. В результаті водії, які орієнтувалися за показниками тільки камери заднього виду, впоралися із завданням краще, ніж ті, хто поклався на сенсори.

Як бачимо, особливості технічної реалізації пристроїв обох видів не дозволяють назвати один з них ідеальним, а інший - ні. Багато залежить від фактора вартості, а також особистих якостей автовласника. Якщо на питання, що краще, парктронік або камера заднього виду, ви все ще не знайшли відповіді, варто вибрати варіант з одночасним використанням обох пристроїв.