Покупка побутової техніки кропітка та відповідальна справа. Адже хочеться щоб в інтер'єр все гарно вписувалось, і користуватись легко, і служило довго.
Та й з такою великою кількістю брендів на ринку отак відразу і не вийде оприділитись.

Вигляд - то справа смаку кожного з нас, а от надійністю техніки займаються експерти.

Організація споживачів і користувачів (OCU) вивчила середній термін служби і надійність великої побутової техніки найпопулярніших серед європейських споживачів брендів. Для цього було систематизовано досвід понад 90 000 споживачів з різних країн Євросоюзу, які назвали вид і марку своєї побутової техніки, а також розповіли про кількість поломок і загальний рівень задоволеності даними приладами.

За результатами досліджень був складений рейтинг найнадійніших виробників побутової техніки 2020 року.

1. Miele
Німецька марка Miele була обрана в якості лідера по довговічності в усіх аналізованих категоріях: в пральних машинах, холодильниках, сушарках та посудомийних машинах.

Холодильники виробництва Miele в середньому служать 13 років і 1 місяць, пральні машини працюють ще довше - 15 років і 10 місяців, посудомийні прослужать понад 14,5 років, а сушарки - 15 років і 4 місяці.

Недолік у побутової техніки даного бренду лише один: оскільки продукція Miele, як правило, високого класу, вона коштує дорожче, ніж у конкурентів.

2. Zanussi
Це один з найкращих брендів побутової техніки, коли справа доходить до терміну служби пральних машин. Згідно з висновками експертів OCU пралки даного бренду в середньому живуть 11 років і 3 місяці.

Цікаво, що бренд, який випускає саму довгоживучу техніку і найнадійнішу техніку - не обов'язково один і той же. Так, Zanussi хоча і випускає пральні та посудомийні машини-довгожителі, не займає перше місце в таблиці надійності за кількістю поломок.

3. Siemens
Цей бренд випускає надійну і довгоживучу побутову техніку. Користувачі рідко скаржаться на поломку посудомийних машин, пральних машин, сушарок і холодильників даної марки.

4. Beko

Одна з торгових марок турецької корпорації Koç Holding спеціалізується на виробництві великої побутової техніки.

І, як відзначили дослідники OCU, з точки зору частоти поломок пральних машин, сушильних, посудомийних машин і холодильників бренд Beko - один з найнадійніших виробників побутової техніки в світі.

5. Sharp
Якщо ви купите холодильник або іншу побутову техніку виробництва японської корпорації Sharp, то можете розраховувати на довгу і безпроблемну роботу свого придбання.

Адже за результатами опитування європейських споживачів бренд Sharp, поряд з Beko, випускає техніку, яка дуже рідко ламається. У нього найвищий бал по надійності холодильників.

6. AEG
Один з кращих німецьких брендів, що пропонує високоякісні посудомийні машини, холодильники та іншу побутову техніку. Якщо ви вирішите облаштувати кухню за останнім словом техніки, і за прийнятною ціною, то продукція AEG стане розумним вибором.

З суто німецькою пунктуальністю і акуратністю інженери AEG розробляють продукцію так, щоб вона була максимально довговічною і зручною. Пральні машини і холодильники даної марки працюють в середньому 12 років.

7. Bosch
Бренд Bosch особливо добре робить варильні панелі, газові плити, а також холодильники, посудомийні і пральні машини.
Сильні сторони компанії - безліч корисних функцій і низькі ціни в порівнянні з іншими марками.

8. Smeg
Італійський виробник побутової техніки увійшов в десятку самих надійних брендів 2020 року завдяки своїм чудовим пральним машинам, які в середньому служать 11 років і 6 місяців.
Посудомийні машини даної торгової марки також відрізняються вражаючою живучістю - в середньому 11 років.

9. General Electric
Американська корпорація прагне принести зручність в будинки споживачів зі своїми функціональними і довговічними холодильниками, які в середньому працюють 12 років і 8 місяців.

10. Thomson
Цьому бренду OCU віддала почесне третє місце по «довгожительству» холодильників - 12 років і 11 місяців. Кращі показники тільки у Zanussi і Miele.