Екологія в сьогоднішніх містах далека від ідеалу. Крім пилу, в повітрі витають сигаретний дим, бактерії, накопичується важкий смог. І все це потрапляє в наші квартири і офіси. Очищувачі повітря допомагають впоратися з цими шкідливими речовинами, затримуючи їх. Подібні прилади вкрай необхідні алергікам, та й всім іншим вони не завадять.

Але такі прилади ще не зовсім популярні серед пересічних користувачів, тому спробуємо розповісти більше  що представляє собою очищувач повітря і як його обрати.

Кожен апарат включає в себе вентилятор, що працює від електромережі, а також систему фільтрів. За рахунок обертання крил вентилятора повітряний потік втягується всередину приладу, проходячи через фільтри. Які можуть бути сухими або забезпеченими опцією зволоження. Крім того, є моделі, де передбачена іонізація повітря.

Очищувачі зі зволоженням
Основне їх призначення - контактне очищення повітря, а зволоження - додаткова опція. За конструкцією мийки, як їх ще називають, досить прості: ємність із пластику наповнена водою. У цю ємність опущені пластмасові диски, які обдуваються повітрям, що йде від вентилятора. На мокрі диски налипає пил, яка змивається з них завдяки обертанню.

Моделі мийок всі мають одну і ту ж конструкцію, відрізняючись лише потужністю електровентилятора, габаритами дисків і зовнішнім виконанням. Також можуть бути присутніми додаткові функції: іонізація, фільтрування.

Очищувачі повітря з сухими фільтрами
Агрегати даного типу відрізняються хорошою результативністю і високою потужністю. Тому багато хто зупиняється на такому варіанті. У приладі повітряна маса під тиском пропускається через ряд фільтрів. Електричний вентилятор, встановлений перед решіткою випуску, з силою всмоктує забруднене повітря, змушуючи його йти через фільтри.

Очищувачі повітря з функцією іонізації
Він виробляє велику кількість іонів навколо фільтра повітря, що здатні видалити з повітря максимум алергенів, притягаючи їх на поверхню.

При виборі очищувача повітря варто звернути увагу на кілька важливих критеріїв.

1. Кожен очисник повітря розрахований на певну площу приміщення, тому потрібно для початку визначитися з розміром кімнати.
Чи готові Ви купувати очисник повітря в кожну кімнату або будете переносити його за собою, коли довго перебуваєте в одній з кімнат.

2. Визначтеся, які проблеми Ви збираєтеся вирішувати за допомогою очищувача.
Від цього буде залежати його ціна. Існує маса технологій очищення повітря, кожна з яких вирішує одні проблеми краще, інші гірше.

З його допомогою можна позбутися таких проблем:
- Велика кількість пилу
- Тютюновий дим або інший дим
- Неприємні запахи (автомобільні, промислові, побутові)
- Знезараження повітря
- Значна сухість повітря

3. Який варіант більше підійде: зі змінними фільтрами чи безфільтровий.
Якщо в пріоритеті очищення, а не ціна, то краще мати можливість міняти фільтри.

4. Оптимальний рівень шуму.
Якщо шум непринципове питання, можете пропустити цей пункт, якщо немає, то вибирайте очисник повітря з нічним режимом роботи, який має знижений рівень шуму, або ж взагалі безшумні очищувачі повітря - це очисники повітря - іонізатори або фотокаталітичні очищувачі повітря, апарати без вентилятора або з можливістю повного його відключення .

5. Витрати повітря
Тут, враховуються відразу два параметра. Це площа, а також висота стелі. Від них і залежить необхідна продуктивність пристрою, яка в годину може становити від 180 до 420 кубометрів. Також цю характеристику часто називають швидкістю повітрообміну.

При виборі очищувача повітря, у будь-якому випадку відштовхуйтесь від поставлених завдань, а також від специфіки і розмірів приміщення, в якому потрібно очистити повітря.