Зволоження повітря - одна з необхідних процедур для здорового мікроклімату в приміщенні. Для підтримки постійного рівня вологості найкраще підходять спеціальні прилади, однак навколо них постійно виникають питання про шкоду і користь. Сьогодні розберемося, чи може нашкодити вам зволожувач повітря і яка від нього користь.

З настанням опалювального сезону повітря стає теплим і сухим. Батареї та електрообігрівачі знижують вологість до 25-35%, при цьому для здоров'я дітей і дорослих відносна вологість повітря повинна складати 50-70%. Помітити негативний вплив сухого повітря легко: шкіра рук і обличчя стає сухою і стягнутою, в горлі виникає першіння, порушується структура волосся, часто збивається біоритм - виникає безсоння або навпаки синдром постійної втоми.

Недостача вологи згубно впливає не тільки на людину. Предмети інтер'єру з натуральних матеріалів теж можуть постраждати: розсихаються дерев'яні меблі і двері, з'являються тріщинки на глиняних виробах, пошкоджуються картини і музичні інструменти. Будь-яка з цих проблем вирішується за допомогою зволожувачів повітря. Але навіть у таких корисних приладів є свої недоліки.

Щоб визначити, чи є шкода від зволожувачів повітря, варто уточнити, що багато що залежить від того, який саме зволожувач Ви використовуєте і де він буде встановлений. Який вибрати зволожувач повітря, користь і шкода цього приладу і місце його установки тісно пов'язані, тому й обговорюючи мінуси цих пристроїв, говорити будемо про все в комплексі.

Паровий зволожувач повітря , шкода якого здебільшого і обговорюється в мережі, працює за принципом кип'ятіння води для отримання гарячої пари. Перш за все, такі прилади небезпечні саме своєю температурою - при дотику до струменя пари можна отримати опік. Тому особливо важливо, щоб вони розташовувалися на стійкій поверхні і були недоступні для дітей і тварин, щоб була максимальна користь зволожувача повітря, і шкода скоротилася до мінімуму.

Другий зволожувач повітря, шкода чи користь якого активно обговорюється - ультразвуковий . Відволікаючись від міфів про згубний вплив ультразвуку, зазначим, що основним його мінусом є білий наліт, який залишає пар на меблях. Щоб уникнути такого ефекту, досить використовувати фільтровану або дистильовану воду.

Традиційні зволожувачі з принципом холодного випаровування особливих нарікань не мають. Мабуть, їх головний недолік - скупчення мікроорганізмів у вологому середовищі. Уникнути цього просто - достатньо регулярно міняти воду і подбати про очищення повітря в квартирі.

Як бачимо, всі ці "мінуси" легко усунути, тому задля збереження вашого здоров'я та хорошого самопочуття варто задуматися про покупку такого корисного приладу для дому.