Якщо вас попросять назвати найвідоміших винахідників, ви, швидше за все, згадаєте такі імена, як Томас Едісон, Альберт Енштейн або Леонардо да Вінчі.

А як щодо Мері Андерсон? Або Енн Цукамото?

Їх імена вам навряд чи відомі, а тим часом це лише дві жінки з довгого списку винахідниць, які стоять і за звичними для нас речами домашнього вжитку, і за грандіозними науковими відкриттями.

І ці винаходи далеко "не жіночі". Найбільш цікаві з них зібрали в списку нижче.

Циркулярна пилка
Табіта Беббіт, 1813

Її придумала ткаля Табіта Беббіт, яка жила в американській релігійній громаді в 19 столітті. Вона спостерігала за чоловіками, які розпилювали колоди звичайною дворучною пилкою, і створила перший прототип циркулярної пилки, яку прикріпила до своєї прядки.

Посудомийна машина
Джозефіна Кокрейн, 1886

У 1850 році молодий американець Джон Гоутон запатентував винахід, який за його очікуваннями міг автоматизувати процес миття посуду. На практиці ж він тільки розбивав тарілки і залишало половину посуду брудним. В результаті з'явилася справжня посудомийка - її придумала проста домогосподарка Джозефіна Кокрейн в 1886 році. Пристрій відмінно відмивав посуд, саме підігрівав воду за допомогою примітивного тена і легко встановлювався на кухні. Незабаром Джосефіна удосконалила свій винахід і навіть додала в посудомийну машину вбудовану сушку.

Перша мова програмування
Ада Лавлейс, середина 19 століття

Англійський математик Ада Лавлейс народилася в 1815 році і написала першу програму для ЕОМ - причому в її час обчислювальні машини існували тільки в теорії. Код Лавлейс був алгоритмом для обчислення Чисел Бернуллі і був застосований через 100 років на реальних пристроях. Ада ввела в обіг терміни «цикл» і «робоча комірка», а в 20 столітті в її честь було названо мову програмування Ada.

Автомобільні двірники
Мері Андерсон, 1903

Сучасні склоочисники придумала американка Мері Андерсон - жінка їхала в тролейбусі, водій якого був змушений дивитися крізь відчинене вікно крізь сніг, щоб спостерігати за дорогою. Мері створила модель керованих двірників, які кріпилися на лобове скло, і запатентувала його в 1903 році.

Котел опалення
Еліс Х. Паркер, 1919

Газовий котел опалення винайшла афроамериканка Еліс Х. Паркер рівно сто років тому - в далекому 1919 році. Завдяки цьому винаходу мільйони людей досі можуть бюджетно зігріти свій будинок. Котел Паркер легко встановлювався в опалювальні мережі, а не використовувався локально, як попередні моделі, і швидко знайшов застосування в багатоквартирних будинках.

Невидиме скло
Кетрін Блоджетт, 1939

Кетрін Блоджетт була першою жінкою, яка отримала ступінь доктора фізики і працювала в найбільшій компанії General Electric. Саме вона розробила технологію виготовлення скла, при якій воно пропускало більше ніж 99% світла. У 1939 році її винахід застосували в кінематографі, а зараз таке скло використовують в об'єктивах, телескопах, автомобільних вікнах і окулярах.

Основа Wi-Fi
Хеді Ламарр, 1942

У 1942 році вона придумала систему зв'язку, в якій динамічно змінюється канал передачі сигналу. Технологія розширеного спектру і стрибкоподібної перебудови частоти отримала назву «Система прихованої зв'язку» і служила для віддаленого управління торпедами, щоб їх неможливо було перехопити. Однак через півстоліття вона стала основою для стільникового зв'язку та Wi-Fi.

Кевлар і бронежилет
Стефанія Кволек, 1965

Стефанія шукала міцне волокно для використання в шинах, але в підсумку відкрила кевлар - гнучку, легку і міцну речовину, з якої зараз роблять бронежелети для поліцейських, військових і пожежників.

Силікон
Патрісія Біллінгс, 1970

Як не дивно, але силікон винайшла жінка-скульптор, а не пластичні хірурги: Патрісія Біллінгс шукала цементну добавку для міцності своїх скульптур. У підсумку в 1970 році вона створила особливий вид непорушної штукатурки, який був стійкий до вогню і відмінно підходив для мистецтва. Пізніше для силікону знайшли ще багато застосувань, але спочатку він використовувався в створенні скульптур.

Еллен Лорі Очоа
Жінка - астронавт. Винайшла Оптичну систему аналізу, яка відкрила використання роботів у виробництві.

І це тільки невелика частина найвідоміших винаходів. А скільки було зроблено і скільки ще буде  в майбутньому. Адже в жінках закладена велика сила і потенціал.