Компанія Apple являється світовим лідером на ринку гаджетів, але і конкуренти не зволікають, тому з кожним роком стає відомо про нові напрямки розвитку.

І одним з таких є віртуальна реальність. Уже в наступному році очікується випуск першої VR-гарнітури Apple, яка проходить під внутрішнім позначенням N301 і повинна скласти конкуренцію Oculus від Facebook, PlayStation VR від Sony і гарнітурам HTC.

Згідно зі звітом, Apple планує встановити в гарнітурі дисплеї з набагато більш високою роздільною здатністю, ніж у поточних пропозиціях VR, і передові чіпи - навіть більш потужні, ніж фірмові M1 в комп'ютерах Mac.

Не обійшлося і без кулера, але спочатку наявність його і потужного процесора призвело до того, що пристрій був занадто великим і важким. В результаті розробникам вдалося зменшити розмір.

З чуток, перша гарнітура Apple буде набагато дорожче конкурентів, які коштують від 300 до 900 доларів. Але компанія і не розраховує на великий успіх - це буде «дорогий і нішевий продукт», який підготує ринок і розробників до випуску більш просунутих моделей AR-окулярів в майбутньому. За прогнозами, обсяг річних продажів пристрою складе трохи більше 180 тисяч одиниць.


Що стосується окулярів доповненої реальності, вони проходять під кодовою назвою N421 і знаходяться на ще більш ранній стадії розробки. Поточні прототипи нагадують дорогі сонцезахисні окуляри з товстою оправою, в якій розміщені акумулятор і мікросхеми. Їх варто чекати «через кілька років», хоча Apple спочатку планувала випустити їх вже в 2023 році.

На новинки ще доведеться зачекати, а поки шукайте в нас на сайті доступну техніку фірми Apple та насолоджуйтесь її чудовою роботою.