Вибір правильної клавіатури не така проста справа як може здатися на перший погляд.

Залипаючі кнопки або незручна конструкція не тільки сповільнять роботу, а й можуть нормально так піддати вашій нервовій системі.

Ну і якщо без жартів, то переходимо вибору.

Для офісного комп'ютера (документи, інтернет) досить буде найпростішої клавіатури A4Tech, які навіть в нижньому ціновому діапазоні мають гарні якості.

Для тривалого набору тексту краще взяти клавіатуру ергономічної форми з великими клавішами. Також добре якщо буде підставка для рук. Такі клавіатури можна знайти серед брендів Microsoft і Logitech, а також більш бюджетних A4Tech, Sven.

Для мультимедійного комп'ютера (відео, музика, прості ігри) краще взяти клавіатуру з додатковими клавішами для управління плеєрами, браузером та іншими додатками. Відповідні моделі є у A4Tech, Genius.

Для ігор краще обзавестися геймерскою клавіатурою з програмованими клавішами. Також добре якщо буде підставка для рук. Рекомендовані бренди Logitech, Razer, COUGAR, SteelSeries, ROCCAT і більш бюджетні Zalman, A4Tech, Genius.

Пройдемося по особливостях.
 
Конструкція клавіатури

Стандартна - звичайна повнорозмірна клавіатура.
Компактна - маленька клавіатура для медіацентру або вузька і маленька клавіатура для використання на маленькому столі.
Складна - клавіатура, призначена для частого перенесення, наприклад в невеликому рюкзаку.
Настроювальна - конструкція підлаштовується під потреби користувача. Такими клавіатурами користуються деякі геймери.
Гумова - клавіатура, що легко згортається і яку можуть носити з собою фахівці з налаштування мережевого, банківського та іншого обладнання.
Водонепроникна - якщо в прайсі або на сайті виробника написано, що клавіатура водонепроникна, то це ще не означає, що її можна мити під струменем проточної води. Зазвичай мається на увазі, що під клавішами є зливні отвори через які чай, який ви випадково проллєте, виллється на стіл і це не повинно зашкодити клавіатурі.

Конструкція клавіш
Мембранна - основний тип конструкції клавіш. Клавіші такої клавіатури мають велику або середню висоту і завдяки особливій конструкції такі клавіатури міцніші і краще захищені від попадання всередину вологи, пилу і всякого сміття (типу крихт, насіння і т.п.). Такий тип клавіатури не дуже добре підходить для швидкого професійного набору тексту.

Ножична (острівна) - низькопрофільна конструкція клавіш. Така клавіатура використовується на ноутбуках і є більш компактною. Вона більш тендітна і не захищена від потрапляння всередину вологи, пилу та сміття, що може привести до виходу її з ладу. Якісна клавіатура такого типу може забезпечити швидкий набір тексту.

Механічна клавіатура - має більш високу якість, але коштує значно дорожче. Вона добре підходить для професійного набору тексту та ігор. Але багато моделей не мають додаткових клавіш і підставки для рук.

Зверніть увагу на розмір клавіш. Для того, що б клавіатурою було зручно користуватися бажано, що б лівий Shift був в два рази довший клавіш з буквами, клавіша Enter - в два рази вище, а клавіші зі стрілками повинні бути такого ж розмір як клавіші з буквами і винесені в окремий блок . Інакше користуватися клавіатурою буде не так зручно, як при наборі тексту, так і в іграх.

Вага і підставка
Також велике значення має вага і якість підставки. Важкі клавіатури менше прогинаються і стійкіші. Гумові ніжки запобігають ковзанню, а висувні дозволяють змінити кут нахилу для більшої зручності.

Бездротові клавіатури
У такому випадку вона працює від батарейок, які потрібно міняти раз в 6-12 місяців. Бездротова клавіатура може підключатися по радіоканалу або Bluetooth.
Відсутність проводів - це зручно і естетично, але менш надійно і коштує трохи дорожче.

Підсвічування клавіш
Підсвічування клавіш - може бути корисним, якщо ви працюєте в темряві, щоб не заважати оточуючим або для більш повного занурення в гру.

Ну і звісно, при потребі, можна обирати варіанти з різними додатковими клавішами, роз'ємами та іншими пристосуваннями.