От і настав той період коли в душ ідеш щоб зігрітися.

Це звісно, жарти, але навіть щоб така маніпуляція пройшла успішно, потрібно мати вдома надійний та якісний водонагрівач.

Спробуємо з'ясувати, як вибрати електричний водонагрівач для будинку і квартири, і розберемося з усіма нюансами правильної покупки.

Основні види бойлерів
Водонагрівачі можуть бути електричними і газовими. Останні в народі називають колонками і використовують все рідше через підвищену небезпеку. Електричні водонагрівачі прийнято називати бойлерами. Вони добре знайомі багатьом з нас, відрізняються тихою роботою, простотою в експлуатації, довговічністю і безпекою, якщо, звичайно, вибір був зроблений правильно.

За типом нагрівання електричні водонагрівачі бувають:

проточні;
накопичувальні.

Проточні електричні водонагрівачі
Бойлери цього типу відрізняються компактними розмірами і дозволяють нагрівати воду моментально. Водопровідна вода, стикаючись з теном, підігрівається і поступає в кран вже гарячою, тобто процес змішування її з холодною водою відсутній. Нагрівання води відбувається моментально, так як потужність тена пристойна.


Переваги проточних бойлерів:

 • компактність;
 • швидке нагрівання води;
 • вода гріється тільки тоді, коли в ній є необхідність. Включив кран - тече тепла вода, вимкнув кран - вода не гріється, а значить, електроенергія не витрачається, в чому і полягає конкурентна перевага перед накопичувальними бойлерами;
 • гаряча вода не закінчиться раптово. У накопичувальних бойлерах, якщо запаси гарячої води витрачені, доведеться довго чекати нагріву

Мінуси:

 • висока потужність не підійде, якщо проводка в будинку не дуже хороша;
 • вода в проточному бойлері може перегрітися, тому що нагрівається вона дуже швидко, а змішування з холодною водою не відбувається.

Накопичувальні електричні водонагрівачі
Накопичувальний бойлер в будь-якому випадку буде більше проточного, так як він оснащується баком, в якому підігрівається і зберігається вже нагріта вода. Коли хтось включає кран, гаряча вода з бойлера змішується з холодною і подається через змішувач або лійку душу. У міру того, як вода витрачається або остигає, прилад знову включає нагрів. Обсяг бака коливається від скромних 10-30 літрів до 150-200 літрів. Встановлюється такий водонагрівач на стіні або на підлозі - все залежить від розмірів бака.

При виборі обсягу бойлера можна орієнтуватися на наступні дані:

 • бойлера об'ємом 50-80 л вистачить для невеликої сім'ї до 3 чоловік, щоб помити посуд і викупатися в душі.
 • 80-100 л - варіант для сім'ї з 4 осіб. Коштує такий агрегат не набагато дорожче 50-літрового бойлера, але більш об'ємний бак буде грітися довше;
 • 100-150 л - бойлер для великої родини, яка складається з 6 чоловік. Води вистачить і для декількох умивальників, і для душа, і для наповнення ванни;
 • бойлери об'ємом понад 150 л використовуються, як правило, в приватних будинках, встановлюються на підлогу і витрачають пристойну кількість електроенергії.

Серед основних переваг накопичувальних бойлерів відзначимо:

 • економічність. Середній бойлер, відповідний для міської квартири, споживає 1,5-3 кВт електроенергії;
 • одного бойлера, навіть не самого великого обсягу, вистачить на повноцінне забезпечення гарячою водою усіх водозабірних точок в квартирі;
 • довговічність.
   

Тип нагрівального елемента


Вони бувають "мокрі" та "сухі"

Рекомендується обирати «сухий» (стеатіновий) ТЕН, який захищений спеціальною колбою і не контактує з водою, тому накипу тут утворюватися не може. Тепловіддача у такого тена набагато вище, термін служби теж, але бойлер з подібним нагрівальним елементом обійдеться в 1,5-2 рази дорожче.

Внутрішнє покриття

На сьогоднішній день у продажу представлені водонагрівачі, в яких внутрішня поверхня бака виконана з таких матеріалів:

 • нержавіюча сталь;
 • емалеве покриття;
 • склокераміка;
 • титанове напилювання;
 • пластикове покриття.

Бойлери, в яких бак має пластикове внутрішнє покриття, коштують дешевше всіх, але і надійність їх сумнівна. Найкраще показали себе баки з нержавіючої сталі. Виробники дають на них гарантію 10 років, а деякі додатково проводять пасивацію, збільшуючи гарантійний термін до 12 років. З точки зору довговічності і надійності такі баки кращі, але і коштують вони недешево. Найдорожчі бойлери отримують титанове покриття, яке дозволяє продовжити термін служби ще на кілька років.

Також існує ще ряд важливих параметрів як форма, тип розміщення та управління, але на них вже варто орієнтуватися відштовхуючись від розмірів та планування вашої ванної кімнати чи квартири в загальному.

А водонагрівачі від найкращих виробників та з можливістю вибору найрізноманітніших параметрів шукай в нас на сайті.