Сучасні види транспорту поступово переходять на електричну тягу, що не може не радувати як виражених природозахисників, так і звичайних жителів великих міст.

Особистий транспорт для багатьох ще дивина, але процес уже пішов - гіроскутери, моноколеса, велосипеди і електросамокати поступово виходять в маси, а люди починають більше довіряти новій енергії руху. Найбільш оптимальним і практичним, за оцінками фахівців, є самокат. Він має великий запас ходу, зручний в перенесенні і дуже компактний при зберіганні і транспортуванні. Це дійсно серйозний вид транспорту, що дозволяє швидко і комфортно пересуватися на великі відстані без особливих фізичних затрат.

Давайте розберемося, як обрати електросамокат в 2021 році .

До основних параметрів електросамоката відносяться:
- Акумулятор
- Розмір коліс
- Потужність
- Швидкість
- Вага

1. Акумулятор електросамоката
Акумулятори бувають літієві і свинцеві.

При виборі краще віддавати перевагу літієвим акумуляторам. За всіма параметрами вони значно краще свинцевих, їх встановлюють зараз всюди, від смартфонів і ноутбуків, до електромашин. У свинцевих акумуляторів дуже велика вага, невеликий ресурс і, на жаль, маленька ємність. Для кращого уявлення ємність акумулятора - це як бензобак автомобіля, чим вона більша, тим довше проїде електросамокат на одному заряді.

Як показує досвід експлуатації, батареї на 8 500 мАг при користувача вагою близько 80 кг вистачає приблизно на 14-16 км шляху, при їзді по асфальту і твердій землі.

В загальному, це дуже мало для подорожей, але досить для поїздок на роботу і назад. Рекомендовано при виборі самоката орієнтуватися на ємність батареї в 12 500 або 18 200 мАг. Такої батареї повинно вистачити на загальний шлях в 25-28 км, тобто близько 14 км в одну сторону. Пішки таку відстань ви подолаєте за 6 годин, а на самокаті ви оглянете околиці за 1,5 години, з урахуванням дороги назад.

2. Розмір коліс
Колеса бувають різного діаметру: від мініатюрних в 3 дюйми до неймовірних 14 дюймів.

Чим більший діаметр колеса, тим м'якше буде кататися на електросамокаті і легше ним керувати, але тим важчий він буде.

Чим менший діаметр колеса, тим менш потужний мотор потрібно для розгону. Але і проїжджати через перешкоди на дорозі, такі як тріщини і ямки, камінчики і просто звичайна утрамбована земля буде такому самокату дуже важко. Це стосується 5-6 дюймових коліс.
Абсолютно оптимальним варіантом є колеса діаметром в 8 дюймів. На другому місці діаметр в 10 дюймів.

3. Потужність
При виборі краще віддавати перевагу мотор-колесу. Мотори, встановлені всередину колеса, за всіма параметрами краще моторів з ланцюговим приводом. Мотор-колеса тихі, довговічні, герметичні, не вимагають догляду і більш потужні.

Потужність у моторів буває різна: від 100 Ватт і до неймовірних 3000 Ватт номінальної потужності. 350 Ватт більш ніж достатньо, щоб розігнати вас до 30км на годину.

4. Швидкість
Швидкість може варіюватися від 10 до 100 км/год.

90% самокатів мають швидкість до 30 км/год. На швидкостях до 30 км управляти будь-якою моделлю електросамоката комфортно і приємно. Іноді можна дозволити більше: 35 і навіть 40-45 км на годину. Але за межі цих значень не рекомендовано виходити.

5. Вага
Дуже важливий параметр, на який мало хто звертає увагу. Самокати можуть важити від 5 до 50 кг.


У кожної категорії є свої плюси і, само собою, мінуси. Найпопулярніші - це суперлегкі і легкі електросамокати, так як вагу 12 кг здатні підняти практично всі, за винятком маленьких дітей, а їх усереднені характеристики відмінно підходять для щоденного користування.

Але не варто забувати про такі нюанси:

1) Чим легший самокат, тим, швидше за все, він менше проїде на одному заряді. Звертайте увагу на ємність акумулятора.
2) Чим легший електросамокат, тим менше у нього діаметр коліс, і тим більше буде відчуватися вібрація від нерівностей на дорозі.

Дотримаючись цих рекомендацій, ви зможете вибрати собі незамінного друга для щоденних поїздок.
А щоб полегшити свої пошуки переходьте на наш сайт.