"Загуглити", "окей Google" та інші фрази вже стали частиною наших повсякденних розмов. Ми навіть не задумуємось, що робити коли потрібно знайти якусь інформацію, а все відбувається на автоматі.

Але така "розкіш" доступна тепер не всім. Як відомо, з листопада 2019 року Huawei випускає Android-смартфони без сервісів Google і магазину Google Play.

Замість них компанія встановлює свої сервіси і магазин AppGallery, а також ввела свої механізми Push-сповіщень.

Що до соцмереж, то в AppGallery є «ВКонтакті», Telegram, Viber. Але Twitter, Instagram і WhatsApp в AppGallery чекати не варто. Хороша новина: їх програми працюють. Тільки треба знайти apk-файл в інтернеті і встановити його на телефон.


Наче все просто, але є одне але - Google-сервіси потрібні в тому числі і для відправки повідомлень. Це означає, що вони не повинні працювати в додатках, яких немає в AppGallery. В числі таких програм Twitter і Instagram. А також 
резервні копії для Android зберігаються на «Google Диску», тому на пристроях з сервісами Huawei ви залишитеся без історії чатів.


Всі додатки від Google недоступні в AppGallery. Однак можна встановити Chrome і YouTube за допомогою файлів apk.

Браузер Chrome працює, але авторизуватися в обліковий запис Google не можна. Тому забудьте про синхронізацію закладок і історії з версією для ПК.

Додаток YouTube ставити марно. При запуску він відразу протестує на відсутність сервісів гугл. Пропустити повідомлення не можна.

Щоб дивитися YouTube, доведеться використовувати веб-версію. Вона відмінно працює і по інтерфейсу копіює мобільний додаток. А щоб весь час не відкривати браузер, можна додати посилання з YouTube на домашній екран.
Пошта Gmail від Google без питань підключається в смартфоні Huawei.

 

Чи можна жити зі смартфоном Huawei без сервісів Google? Безумовно так! Правда, ще не всі програми є в AppGallery. З цього випливає пара нюансів:

- Додатки зі сторонніх джерел можуть модифікуватися хакерами. Завантажуйте їх з перевірених ресурсів.
- Додатки доведеться оновлювати вручну. Адже їх немає в AppGallery, а значить, оновлення саме «не прилетить» і не встановиться.
- І третій нюанс в цій історії: додатки поза AppGallery не гарантують нормальну роботу. Тут треба пробувати всі улюблені програми і дивитися, що з цього працює.

Тому якщо ви давно вже є прихильником фірми Huawei та не боїтесь трішки вийти зі своєї зони комфорту, тоді сміливо можете купити смартфон та насолоджуватися масою переваг, які він надає.