Xiaomi створила смартфони з SSD-накопичувачем – ігрові Black Shark 4. За своїми характеристиками вони нітрохи не поступаються топовим моделям, володіючи при цьому унікальними технологіями, наприклад, магнітними кнопками і спеціальною системою охолодження.

Серія включає звичайну і Pro-модель поряд зі спеціалізованими аксесуарами до них.

Black Shark 4 відрізняються від звичайних смартфонів не тільки оригінальною зовнішністю і приставкою «ігровий», а й значним списком технологій, які ні Xiaomi, на жодна інша компанія в світі до цих пір не реалізовувала в своєму смартфоні. Їх немає навіть в Apple iPhone 12 Pro Max.

Найважливіша з них – це високошвидкісний SSD-накопичувач, який використовується спільно з флеш-пам’яттю UFS 3.1. Зазвичай в смартфонах застосовується тільки флеш-пам’ять – eMMC або UFS в залежності від моделі та виробника.

Застосування гібридної підсистеми зберігання даних дозволило підвищити швидкість запису і зчитування даних, але Xiaomi не розкриває точні показники її роботи.

Друге нововведення – це бічні ігрові кнопки з магнітним приводом. За запевненням Xiaomi, така оригінальна конструкція повинна продовжити термін їх служби – заявлено, що вони витримають 1 мільйон натискань.
Також інженери Xiaomi попрацювали над охолодженням – за відведення тепла від процесора тут відповідає нова система з двома тепловими трубками, між якими прокладено листи графіту. За підрахунками розробників, така система на 18% ефективніша в порівнянні з традиційними рішеннями в ігрових смартфонах Black Shark третього покоління.

Додатково Xiaomi акцентувала увагу на тому, що портал DxOMark, відомий своїми рейтингами смартфонів за якістю їх фотокамер, поставив Black Shark 4 на перше місце серед мобільників з найкращим звучанням. Як саме Xiaomi вдалося домогтися цього, залишається загадкою.

Смартфони лінійки Black Shark 4 заявлені поки тільки для ринку Китаю. Їх реліз в Україні під питанням, оскільки попередні покоління на українському ринку офіційно не продавалися.