Всі вже давно призвичаїлися жити в ритмі карантинних обмежень і поки що від цього нікуди не дітись. І навіть на  цьогорічній виставці CES частина новинок техніки та електроніки була присвячена темі коронавірусу.

Тепер маємо не тільки розумні смартфони, годинники, а й маски або респіратори.

Виробник геймерських аксесуарів Razer анонсував концепт розумної маски Project Hazel. Пристрій має прозорий екран з вбудованими фільтрами з неоновим підсвічуванням. Вона підсилює голос і загоряється неоном, коли темно, щоб можна було бачити обличчя людини. Як і слід було очікувати, маска Project Hazel оснащена RGB-підсвіченням, яке є ключовою особливістю сучасних продуктів Razer.
 
Для фільтрації повітря на вдих і видих в Project Hazel використовуються два клапани з активною вентиляцією, що не дозволяють масці пітніти. Вона є водонепроникною і стійкою до подряпин, при цьому маска обладнана змінними модулями з високою ефективністю фільтрації бактерій.

Project Hazel також використовує технологію VoiceAmp, яка використовує вбудований мікрофон і підсилювач для поліпшення голосу користувача. Розумна маска також оснащена активним повітряним охолодженням, герметичним ущільненням регульованих вушних петель і пристроєм для швидкої бездротової зарядки, яке може дезінфікувати маску за допомогою УФ-світла.

Він також світиться від червоного до зеленого, що вказує на рівень заряду акумулятора.

Ще одна розумна маска AirPop Active+ оснащена спеціальним сенсором Halo. Він здатний підключитися до смартфону. Керувати такою маскою можна за допомогою мобільного додатку. Зовнішня оболонка AirPop Active+ являє собою єдине ціле і не містить швів. Маска має унікальну аеродинамічну форму, яка створює повітряну оболонку між маскою і особою.

Вона здатна відстежувати якість повітря, що видихається, кількість вдихів і видихів на хвилину. У маску вбудований фільтр для очищення повітря, причому, за словами розробників, вельми чутливий. Мобільний додаток буде попереджати про заміну фільтрів. А для перевірки їх якості та свіжості кожен фільтр забезпечений QR-кодом.

Також цікавий варіант маски MaskFone які мають в наявності вбудовані навушники і мікрофон. Крім того, вона оснащена змінним фільтром класу N95, в комплект поставки входять три одноразових фільтри, які пізніше можна докупити окремо. Така маска дозволяє розмовляти по телефону або слухати музику, не знімаючи захисту з особи. Її тканинну частину можна прати. Маска може з'єднуватися зі смартфоном через Bluetooth, а для управління мікрофоном і телефоном на ній є кілька кнопок управління.

Головна перевага MaskFone — можливість вести бесіди по телефону і виконувати деякі інші завдання, не тільки не дістаючи гаджет з сумки, але і не знімаючи маску. Розробники обіцяють, що вбудований акумулятор забезпечить 12 годин роботи.

Кожна з моделей має якісь свої фішки, залишилось тільки вирішити що у вас в пріоритеті)