Немає кращого способу заспокоїти маленьку дитину, ніж узяти її на руки і погойдати. До того, як ваш малюк з'явився на світ, він буквально плавав у вашому животі, переміщаючись з боку в бік, коли ви рухалися. М'яке і плавне погойдування на руках тепер, коли він народився, тактильне спілкування з вами дають йому змогу заспокоїтися, розслабитися. Дитячий шезлонг не в змозі замінити дитині тепло, що виходить від вас, ваш запах, знайомий стукіт вашого серця, але цього в більшості випадків і не потрібно.

Для здорового малюка, який звик до певного режиму дня, погойдування в шезлонгу - приємний ритуал, нагадування про те, що все в порядку. Відчувши себе в безпеці, він зможе, спостерігаючи за вами, грати з підвішеними на дузі іграшками або засне, а у вас з'явиться можливість зайнятися своїми справами.

Знайомтеся: дитячий шезлонг
Шезлонг вдома або в поїздці дасть вам змогу завжди бути поруч із вашим сином або донькою. Невелика вага більшості моделей, зумовлена полегшеною рамою із пластику або алюмінію, функція складання - все це дасть вам можливість зберігати мобільність, навіть якщо ви зовсім недавно стали мамою.

Сидіння шезлонга, що змінює кут нахилу, обладнане м'якою основою і ременями безпеки. Анатомічний вкладиш дає змогу влаштувати малюка в кріслі максимально комфортно. Дитину в шезлонгу можна заколисувати механічним способом, рукою переміщаючи крісло-гойдалку вгору-вниз завдяки вигнутій формі полозів або електронним, увімкнувши режим вібрації.

Модулі з музикою і звуками природи, дуги з іграшками, ігрові панелі, світловий проектор, за допомогою якого можна створити казкове зоряне небо на стелі, не дадуть вашому малюкові нудьгувати, поки ви зайняті хатньою роботою, відпочиваєте або спілкуєтеся з близькими.

Стильний складаний баунсер зі "стрибаючими рухами", які так подобаються дітям, легко скласти та взяти з собою, якщо ви плануєте відвідати родичів або виїхати на природу.

Вік, з якого можна використовувати шезлонг
Шезлонги відрізняються один від одного конструкцією, характеристиками, значенням максимального навантаження, яке вони в змозі витримати, функціональними можливостями, дизайном. Відрізняються і потреби дітей залежно від віку. Уперше дитину садять у шезлонг у 1,5 місяця. У цьому віці вона спить близько 12 годин на добу, вчиться утримувати голівку і більше стежить очима за рухомими іграшками, закріпленими на дузі шезлонга, ніж грає з ними. У віці 6 місяців ваш малюк буде вже більш-менш впевнено сидіти з прямою спиною, наслідувати ваші рухи, займаючись з іграшкою, повзати. Йому знадобиться стійкий шезлонг, розрахований більше на ігри, ніж на сон.

5 плюсів і 2 мінуси
Шезлонг вдома - це ваша можливість:

  • забезпечити безпеку малюка;
  • зайняти його на деякий час;
  • виконати свої справи.

І це ще не всі переваги, які ви отримаєте, якщо вдома у вас з'явиться шезлонг. А ось мінусів у крісла-гойдалки, якщо ви будете використовувати його правильно, практично немає.

Плюс 1
Ви зможете ходити з малюком у гості, виїжджати на пікніки, не побоюючись, що якщо ви зазіваєте, з дитиною може щось трапитися. Ви навіть можете брати шезлонг у поїздки як переносне ліжечко. 

Плюс 2
Дитина щодня росте. І що більше вона важить, то більше втомлюється мамина спина. Дитячий шезлонг вдома - це ваша можливість завдяки напіввертикальному положенню баунсера поспілкуватися з малюком віч-на-віч, не перенапружуючи власний поперек. Ви можете користуватися шезлонгом як зручним кріслом для годування.

Плюс 3
Шезлонг можна використовувати для тренування м'язів спини вашого сина чи доньки. Якщо ви бачите, що малюк сідає, спираючись на ручки, тримаючись за поручні ліжечка або за ваші пальці, спробуйте ненадовго піднімати спинку шезлонга з горизонтального у вертикальне положення. Не перестарайтеся, навіть коли дитина навчиться сідати самостійно, не слід дозволяти їй сидіти більше години.

Плюс 4
Шезлонг для дитини не просто комфортна люлька або зручне крісло-гойдалка. Шезлонг може вібрувати, гойдатися, світитися, співати, перетворюючись для вашого малюка на атракціон, поєднаний із розвивальним ігровим центром. Звичайно, багатофункціональна модель коштує істотно дорожче. Але ж її можна взяти в оренду.

Плюс 5
У багатьох шезлонгів є функція заколисування, що дає змогу заспокоїти навіть найпримхливішу дитину. Яскравий привабливий шезлонг "Улюблений зоопарк" з м'яким тканинним сидінням на пружному стійкому металевому каркасі з гумовими накладками на ніжках, оснащений функцією легкої вібрації і мобілем з іграшками.

Мінус 1
Навіть на ідеальній поверхні не можна лежати або сидіти більше ніж 2 годин так, щоб не порушувався кровообіг. Бажано виймати дитину з шезлонга кожні пів години, даючи їй можливість "розім'ятися".

Мінус 2
Хороша модель, здатна правильно підтримувати незміцнілий хребет дитини, одночасно розважаючи її і розвиваючи її здібності, коштує недешево. Що робити, якщо шезлонг дитині не сподобається або вона просто втратить інтерес до нього як до іграшки? Відповідь на це питання проста: візьміть шезлонг, що вас зацікавив, в оренду, спробуйте, а потім купіть або обміняйте на той, що на цей момент підходить більше.

Різновиди дитячих шезлонгів
Люлька-баунсер
Крісло-гойдалка такого типу - ідеальне рішення, якщо ви всією сім'єю хочете тиждень-другий погостювати у родичів або друзів. Їх можна використовувати як повноцінну колиску для дитячого сну.

Пересувні та стаціонарні
Шезлонги випускаються на полозах і на коліщатках. Колісна модель послужить вам добру службу, коли малюк підросте, і переносити його з кімнати в кімнату на руках стане важкувато.

Електронні
Електронні шезлонги влаштовані майже так само, як звичайні, і вимоги до них ті самі. Відрізняються вони тим, що працюють на батарейках і можуть запропонувати на вибір кілька режимів вібрації.

Регульовані
Регульовані шезлонги дуже зручні. Ви можете підняти і опустити спинку такого крісла, зняти і поміняти іграшки на дузі, запустити з пульта процес заколисування.

Трансформери
Трансформер - не найкращий варіант шезлонга. Зазвичай, моделі оснащені знімними вкладками розраховані на тривале використання. Але хіба може одна й та сама конструкція ідеально відповідати анатомічній формі тіла дитини, якщо за перші 6 місяців життя її вага збільшується вдвічі, а зріст - у 1,5?

Електрокачелі замість шезлонга
Домашні електрогойдалки, на відміну від шезлонгів, представлені стаціонарними моделями, мають більший функціонал, але призначені в основному для дітей старшого віку.

Шезлонг для купання
Цей варіант шезлонга являє собою стійку пологу гірку з нековзними гумовими ніжками, яка встановлюється в душову кабіну або у ванну.

Міцність, екологічність, безпека
Вибираючи шезлонг для свого малюка, переконайтеся, що його основа міцна і стійка. Пластмасові деталі не мають запаху. Тканина, яка торкатиметься шкіри дитини, має бути зроблена з екологічно чистої сировини. Добре, якщо чохол із крісла-гойдалки можна зняти і випрати. Якісний шезлонг зазвичай оснащений ременями безпеки.

Якщо ви хочете отримати шезлонг, який не зашкодить вашій дитині, потрібно підібрати модель, розраховану на її вагу і зріст, здатну підтримати незміцнілий хребет, виконану з якісних гіпоалергенних матеріалів. Віброблок не викликає дискомфорту в дітей, не входить у резонанс з їхніми біологічними ритмами, не викликає розладів вестибулярного апарату.

Як вибрати хороший шезлонг для дитини?
Ваш вибір визначається вашими уподобаннями та фінансовими можливостями, віком дитини, її вагою, потребами. Ви можете купити просто крісло-гойдалку, а можете - вибрати найдорожчу модель у прокаті. Головне - це безпека вашого малюка. Шезлонг має бути якісним.

Шезлонг для дитини - це чудова можливість все встигати для її мами. Ви не пошкодуєте, якщо "спробуєте" його, взявши в прокаті.