Кілька років тому на українському ринку з'явилися роботи-пилососи, які прибирають практично без участі людини, треба їх тільки запрограмувати. А зараз дедалі більше продається акумуляторних домашніх пилососів, які за потужністю та якістю прибирання цілком конкурують із традиційними моделями.

Плюси і мінуси робота-пилососа
Почнемо з автоматичного прибиральника. Це невеликий ящик круглої, квадратної, трикутної форми з двигуном, колесами, щітками і контейнером для сміття. Він працює від вбудованого акумулятора, якого зазвичай вистачає на 20-40 хвилин безперервного прибирання. Всупереч поширеній думці, що це лише дорога іграшка, робот - цілком функціональна і зручна техніка, яка відмінно справляється зі сміттям на будь-яких поверхнях.

У такого пилососа багато переваг:

  • автоматична орієнтація в просторі;
  • подолання невисоких порогів;
  • чищення килимових покриттів;
  • планувальник роботи: техніка прибирає, коли господарів немає вдома.

Певний мінус, який не переводить робот-пилосос у мас-маркет - висока ціна. Сьогодні середній робот пилосос можна купити за 6-10 тис. грн, преміум-моделі - від 15 тис.

Є роботи і за 4 - 6 тис. грн, але якість їхньої роботи залишає бажати кращого. До того ж вони обмежені в роботі з покриттям підлоги.

Особливості акумуляторного пилососа
Вимагає повної участі людини. Але зате немає дроту і це значно спрощує прибирання. На відміну від традиційного пилососа, не має масивного блоку, який потрібно тягати за собою.

Переваги акумуляторного пилососа:

  • швидке прибирання;
  • якісне видалення пилу та бруду у важкодоступних місцях і під меблями;
  • просте очищення приладу;
  • сміття накопичується в невеликому контейнері на рівні руки, який легко зняти, а потім встановити на місце.

Досить потужний і функціональний пилосос Дайсон в Україні можна придбати за 5-8 тис. грн. На високій потужності він здатний пропрацювати півгодини. Цього часу достатньо, щоб прибрати трикімнатну квартиру без прив'язки до розеток.

Але є і мінуси. Головний - необхідність зарядки. Якщо у вас великий будинок, одного заряду може не вистачити і доведеться чекати 5-8 годин до повної зарядки, а це незручно.

Що вибрати?
Якість прибирання двох типів пилососів приблизно однакова, але робот з інноваційною системою навігації, потужним двигуном і чудовими щітками коштує в кілька разів дорожче за хороший акумуляторний ручний пилосос.

Якщо це не проблема, довірте прибирання в будинку розумній сучасній техніці.