Серед сучасних пауербанків є моделі, які підійдуть для заряджання ноутбуків. І тоді в кафе чи навіть у лісі вам не доведеться шукати джерело живлення. Обрати такий просто: потрібно дивитися лише на два основні параметри - ємність і потужність зарядки.

Ємність. Оптимально - 75-100 Вт⋅год
Що означає. Скільки разів ви зможете зарядити ноутбук від пауербанка.
Як дізнатися. Дивіться на параметр "Енергоємність батареї", вимірюваний у ват-годинах (Вт⋅год або Wh), а не на "Ємність батареї" в міліампер-годинах (мА⋅год або mAh). Ємність у міліампер-годинах не показує, скільки разів ви в реальності зможете зарядити ноутбук. Здається, що пауербанка на 20 000 мА⋅год вистачить на чотири повні зарядки ноутбука з акумулятором 5 000 мА⋅год, але це не так - через різницю в напрузі батарей.

Якщо ємність пауербанка у ват-годинах не вказана, її можна розрахувати. Для цього помножте ємність (міліампер-годину) на напругу (вольт) і поділіть отримане значення на 1 000. Наприклад: 20 000 мА⋅год × 3,7 В / 1 000 = 74 Вт⋅год.

Оптимальний варіант для ноутбука - пауербанк на 70-100 Вт⋅год. Такий акумулятор не займе багато місця в сумці і його вистачить, щоб щонайменше один раз зарядити MacBook Air 2020 року - у нього стоїть батарея 49,9 Вт⋅год.

Якщо у вас не MacBook, порахувати ємність акумулятора вашого ноутбука у ват-годинах можна за тією ж формулою: помножте ємність (міліампер-годину) на напругу (вольт) і поділіть отримане значення на 1 000. Або уточніть на сайті виробника.

Потужність зарядки: 44,5-100 Вт
Що означає. Наскільки швидко заряджатиметься ноутбук від пауербанка.
Як дізнатися. Найпростіше порівняти потужність зарядки у ватах - цей параметр можна знайти в характеристиках пауербанка, іноді його вказують прямо на корпусі акумулятора.

Якщо виробник не вказав потужність у ватах, помножте максимальну вихідну напругу (вольти) на силу струму (ампери). Наприклад: 20 В × 3 А = 60 Вт.

Для ноутбука краще вибирати потужніші пауербанки - з вихідною зарядкою на 44,5 Вт або навіть 100 Вт. Чим вища потужність виходу, тим швидше буде заряджатися ноутбук.

Роз'єм ноутбука. USB Type-C або круглий штекер
Ще при виборі пауербанка потрібно враховувати, щоб він підходив до роз'єму живлення вашого ноутбука.

Ноутбук із USB Type-C. Для нього краще купити пауербанк із підтримкою технології Power Delivery. Це універсальний стандарт швидкої зарядки - перевірте на сайті виробника вашого ноутбука, щоб роз'єм відповідав специфікації USB 3.1 або новіше, Thunderbolt 3/4 теж підійде.

Заряджати від пауербанка можна всі сучасні MacBook і деякі Windows-ноутбуки - наприклад, Huawei MateBook 14. Для зарядки підійде комплектний кабель, у якого з двох боків роз'єм USB Type-C, або будь-який USB-кабель з підтримкою стандарту Power Delivery.

Ноутбук із круглим роз'ємом. Для нього підібрати пауербанк складніше. Виробники придумали понад 10 різних круглих роз'ємів, і навіть у моделей комп'ютерів одного бренду вони можуть бути різними. Але є три варіанти, як зарядити ноутбук із круглою зарядкою від пауербанка.

Наприклад, можна купити USB-кабель із круглим роз'ємом на іншому кінці, якщо у вас уже є пауербанк. Головне - перевірити, щоб штекер підходив конкретно під ваш ноутбук.

Або купити пауербанк із перехідниками для круглих роз'ємів різних ноутбуків: ASUS, Dell, HP, Lenovo та інших популярних брендів.

Ще один варіант - купити пауербанк із розеткою 220 В. До нього можна підключити комплектний блок живлення вилкою і зарядити взагалі будь-який ноутбук. Але він більший і важчий за звичайні акумулятори зі схожою ємністю - все через перетворювач, який подає живлення на розетку 220 В. З цієї ж причини він гріється сильніше за інших. Щоб уникнути перегріву, в такий акумулятор вбудовують активне охолодження з вентилятором, і під час підзарядки пристроїв через розетку він шумить.

Матеріал корпусу. Пауербанки в пластиковому корпусі з прогумованим покриттям софт-тач, на відміну від металевих, не дряпають ноутбук та інші речі в сумці.

Вхідна потужність. Від неї залежить, наскільки швидко буде заряджатися сам пауербанк. Краще обирати моделі, які підтримують технологію Power Delivery і Quick Charge не тільки на вихід, а й на вхід. Перевірте в характеристиках, яку максимальну вхідну потужність підтримує акумулятор. Якщо вона не написана, знову помножте напругу (вольти) на силу струму (ампери).

Але гнатися за високою вхідною потужністю не варто, тому що повна зарядка акумулятора ємністю 70-100 Вт⋅год у будь-якому разі займе не менше трьох годин. Доведеться ставити його заряджатися на ніч.

Тип батарей. Бувають літій-полімерні або літій-іонні. Найчастіше в пауербанки ставлять саме літій-полімерні акумулятори, оскільки вони краще витримують перепади температур і не втрачають заряд на холоді. Але при звичайному використанні різниці ви не помітите.