Відвідування дантиста - справа неприємна. Щоб рідше зустрічатися з бормашиною, треба самостійно стежити за зубами, регулярно їх чистити. Це і білосніжну усмішку збереже, і гроші на лікарів заощадить. Але звичайна щітка не така ефективна, як її просунуті аналоги. Розбираємося, чим хороші електричні моделі і що краще вибрати.

Види електричних зубних щіток.
Незважаючи на величезний асортимент, електричні зубні щітки за конструкцією діляться всього на три типи.

Механічні. Класика, яка першою з'явилася на ринку й утримує позиції й донині. Характерна риса "механіки" - характерна заокруглена форма насадки для чищення, іноді доповнена звичним прямокутним блоком щетинок. Під час увімкнення рухома частина активується, підвищуючи якість чищення. Залежно від моделі, головка щітки зазвичай здійснює один з двох типів рухів - або обертається, або рухається назад, вперед і в сторони. Ефективність у таких пристроїв нижча, ніж у більш сучасних рішень, але є і перевага - ризик для емалі мінімальний. Такий варіант підійде для дітей і людей із чутливими або рухливими зубами.

Звукові. Основа такої зубної щітки - вбудований у корпус генератор звукових хвиль, що передає щетинкам додаткові коливання. У результаті на звичний механічний вплив накладається вібрація, яка ще й збиває пасту до однорідної консистенції, забезпечуючи її рівномірне нанесення. На відміну від ультразвукових рішень, частота вібрації щетинок у цих приладів значно нижча. Однак завдяки більшій амплітуді рухів потік рідини, що створюється насадкою, посилює чистячий ефект. До того ж звукові моделі менш агресивні щодо зубів і ясен.

Ультразвукові. Як і випливає з назви, до звичайного механічного впливу щітки генератор додає ультразвукові хвилі. Вони легко руйнують як зубний наліт, так і скупчення шкідливих мікробів. Але у високої ефективності є і зворотний бік. Якщо перестаратися, можна пошкодити емаль і ясна біля коренів. Настільки потужну "зброю проти карієсу" краще купувати після консультації стоматолога. Все-таки щітка - інструмент для профілактики, а не лікування хвороб зубів. Якщо вони вже вимагають бормашини, то не варто здирати з них залишки природного захисту.

Іригатори. Цей прилад дещо відрізняється від звичної зубної щітки, хоча й виконує схожу функцію. Він являє собою спеціальний насос із насадкою, що створює струмінь рідини під тиском. Та не тільки змиває залишки зубної пасти після чищення, а й додатково очищає міжзубні проміжки, підвищуючи ефект гігієнічних процедур.

Для власників брекетів, коронок і вінірів іригатор зовсім незамінний - він здатний очистити навіть ті елементи зубного ряду, перед якими пасує найпросунутіша щітка. При цьому окремого кабінету апарат не вимагає - він легко поміщається навіть у дитячій руці.

В якості першої моделі оптимальна механічна щітка. Багато часу на звикання після класичного аналога вона не потребує. Та й пошкодити емаль "механікою" вкрай складно. У разі зайвого натискання на поверхню зубів вбудований "запобіжник" зменшить швидкість обертання насадки. Особливо це актуально під час вибору дитячої моделі - останні, до всього іншого, вирізняються меншим розміром насадки для чищення і яскравим забарвленням корпусу.

Завдяки пульсації щетинок звукові моделі ефективні в роботі та безпечні для зубів при дотриманні інструкції. 

Іригатор - чудова пара для щітки будь-якої конструкції. Спрямований потік води не тільки завершує чистку, а й видаляє наліт з частинками їжі з важкодоступних місць, а також масажує ясна. 

Інструкція із застосування
Перше, що варто зробити, придбавши новинку - це прочитати інструкцію. Адже правила високотехнологічного чищення зубів дещо відрізняються від звичних рухів щіткою. Їх дотримання і полегшить саму процедуру, і допоможе уникнути неприємних моментів.

  • Не варто натискати кнопку ввімкнення до того, як щітка опиниться в роті. Якщо, звісно, в плани на найближчі півгодини не входить прибирання ванної кімнати. Адже крім видалення нальоту, рух щетинок може й розбризкати пасту по всьому приміщенню.
  • Протягом перших двох-трьох тижнів переходу на "електрику" краще не виставляти потужність мотора на максимум - зубам необхідно звикнути до зростаючої інтенсивності очищення.
  • Як першу покупку краще вибрати модель із датчиком тиску, щоб із незвички не пошкодити зубну емаль або поверхню ясен.
  • Важливо пам'ятати, що під час користування електричною моделлю не потрібно імітувати рухи звичайної щітки: достатньо просто прикладати її до зубів, а решту техніка зробить сама. Але й скорочувати час процедури не варто. Рекомендується чистити зуби все ті ж дві-три хвилини - по 3-4 секунди на один зуб.

Як і її попередник, електрична щітка потребує регулярного догляду. Її треба ретельно промивати після кожного використання і регулярно міняти насадки. Термін їхньої служби зазвичай зазначений на упаковці - в середньому до трьох місяців.
Якщо використовувати електричну щітку правильно, вона не тільки почистить зуби, а й збереже їхню білизну та здоров'я. Погодьтеся, що профілактичний огляд у стоматологічному кріслі набагато приємніший за встановлення чергової пломби.