Види прасок

 • Проста праска - класична модель без додаткових функцій. Розгладжує одяг тільки нагрітою підошвою, температура якої регулюється термостатом. Такі пристрої добре справляються з тканинами середньої щільності, а ось прибрати складки на товстому матеріалі або не зіпсувати делікатні тканини їм вдається не завжди.
 • Праска з подачею пари призначена для сухого і вологого прасування і підійде для догляду за натуральними і синтетичними тканинами. У неї регулюється не тільки температура підошви, а й швидкість подачі пари. У багатьох моделях є додаткова опція парового удару.
 • Дорожню праску зі складною ручкою зручно брати з собою, вирушаючи у відпустку або відрядження. Це маленькі, легкі та маневрені пристрої. Щоправда, з невеликою потужністю - зазвичай вона не перевищує 1000 Вт.
 • Бездротова праска за конструкцією схожа з парогенератором. У неї є док-станція, яку безпосередньо і підключають до розетки. Необхідно враховувати, що бездротові праски потрібно часто повертати на станцію для нагрівання. Зустрічаються і гібридні моделі, де до праски можна під'єднати мережевий шнур.

Потужність
Потужність прасок варіюється в середньому від 800 до 3200 Вт. Чим вищий показник, тим швидше прилад нагрівається і краще розгладжує складки. 

 • До 1200 Вт. Малопотужні моделі підходять для догляду за легкими тканинами, що не сильно мнуться. 
 • 1400-2200 Вт. Найпоширеніший для домашніх потреб діапазон. Цих потужностей цілком достатньо для догляду за більшістю видів виробів, але може не вистачити для занадто жорстких, товстих тканин. 
 • 2400-2500 Вт. Подібні праски легко розгладять портьєрні тканини, легкі покривала, щільний одяг. 
 • 2600-3200 Вт. Справляються навіть з дуже щільними тканинами і витримують серйозні експлуатаційні навантаження.

Матеріал підошви
Підошва праски відповідає за якість прасування, комфорт у роботі та багато в чому забезпечує довговічність приладу.

Алюміній. Дуже швидко нагрівається, легкий і недорогий матеріал. Але алюмінієва підошва може прилипати до тканин. Її легко подряпати і не особливо приємно чистити. Для постійного й універсального використання краще підібрати міцніший матеріал.

Антипригарне покриття. Забезпечує комфорт у прасуванні, міцніше за алюміній, не пристає до тканин. Але теж дряпається.

Нержавіюча сталь. Стійка до будь-яких пошкоджень, ковзає трохи гірше за кераміку і в рази краще за алюміній. Але праски з нержавійки помітно важчі, ніж з попередніх матеріалів.

Кераміка. Більшість прасок на сьогодні виробляються саме з керамічною підошвою. Вона ідеально гладка, прекрасно ковзає. Але в неї є істотний недолік - за наявності відколів і подряпин покриття може почати відшаровуватися. Тому будьте обережні, прасуючи поруч із ґудзиками, блискавками та іншими деталями одягу.

Металокераміка. Поєднала в собі всі найкращі властивості матеріалів. Бездоганне ковзання завдяки кераміці та забійну міцність завдяки металу. На сьогодні - це, мабуть, найбільш компромісний і найкращий варіант для підошви праски.

Титан. Титанове покриття вирізняється вражаючою міцністю - така праска може прослужити в первозданному вигляді багато років. Але титан нагрівається повільніше за всі інші матеріали, та й загалом титанових прасок представлено на ринку не дуже багато.

Подача пари
Швидкість постійної подачі пари в прасках починається від 10-30 г/хв. Цього достатньо, щоб розгладити тонку, не надто пересушену тканину. Для догляду за щільними матеріалами і серйозними складками краще вибрати модель зі швидкістю від 50-80 г/хв і вище.

Паровий удар. Практично всі парові праски оснащені цією функцією. При її ввімкненні пара протягом декількох секунд подається під високим тиском, розгладжуючи найскладніші ділянки тканини. Для ефективного прасування бажано, щоб швидкість парового удару була не менше 100 г/хв. Менші показники з сильними заломами можуть просто не впоратися. Для моделей у діапазоні 120-160 г/хв практично не існує нерозв'язних завдань. А праски з паровим ударом від 180 г/хв і вище вже запросто зрівняються з силою парової станції.

Якщо ви часто прасуєте у великих обсягах, звертайте увагу також на об'єм резервуара для води. Від нього, відповідно, залежить, як часто доведеться доливати воду. Якщо ви регулярно прасуєте велику кількість речей, вибирайте модель ємністю від 150-200 мл. 

Резервуар у прасці може бути стаціонарним або знімним - в останньому випадку заливати воду буде простіше. Також зручно, якщо у ємності прозорі стінки - ви зможете контролювати кількість води.

Додаткові функції

 • Розбризкування. Подача води з невеликого отвору в носику праски. З нею не потрібен окремий розпилювач для сильного зволоження тканини.
 • Система захисту від накипу. Це може бути вбудований картридж для води, противапняний стрижень або функція самоочищення. У будь-якому разі, це корисна опція, що подовжує термін служби приладу.
 • Насадка для делікатних тканин. Доплачувати за таку модель має сенс, якщо у вас багато одягу з шовку, органзи, шифону.
 • Кульове кріплення шнура. Воно дає змогу вільно обертатися мережевому шнуру, значно спрощуючи роботу з праскою. До речі, сама по собі довжина шнура - теж важливий параметр. У різних прасок вона становить від 1,2 до 3 метрів. І якщо у вас велика прасувальна дошка або розетки розташовуються далеко - маленького шнура може не вистачити.