Коли відкриваєш свою пралочку, а там не дуже приємний запах - неприємно.
Найчастіше неприємний запах з'являється, якщо в пральній машині завелася пліснява. Це характерно для техніки з фронтальним завантаженням.

Ще одна можлива причина - засмічення у зливному шлангу або каналізаційній трубі. Він заважає брудній воді стікати, тому іноді вона залишається у пральній машинці. Через це може з'явитися затхлий запах. А ще вологість сприяє розмноженню плісняви.

Як позбутися запаху в пральній машині?

Крок 1: проведіть сервісне прання
Коли ви стираєте при температурі 40 градусів, пліснява та бактерії не гинуть. Тому хоча б раз на місяць потрібно проводити сервісне прання без білизни та порошку при високій температурі.
Якщо ви вважаєте, що звичайне прання не впорається з неприємним запахом, додайте у відсік для порошку миючий засіб для машинки. 

Побутову хімію можна замінити тим, що є вдома:

  • Сода та оцет. Змішайте ¼ склянки води з такою самою кількістю соди. Розчин, що вийшов додайте у відсік для миючих засобів. У барабан машинки налийте 2 склянки столового оцту.
  • Лимонна кислота. Насипте склянку гранульованої кислоти у барабан машинки. Після прання увімкніть режим полоскання, щоб змити залишки засобу.
  • Відбілювач. Налийте не більше 60 мл рідини у відсік для порошків. Не додавайте інші миючі засоби, це може зіпсувати машину. Якщо після сервісного прання з барабана пахне відбілювачем, проведіть його ще раз, але вхолосту.

Крок 2: протріть гумову манжету
На ній залишаються вода, миючий засіб, ворсинки від одягу. Змішайте столовий оцет і воду в пропорції 1 : 1. Надягніть рукавички, змочіть в розчині ганчірку і ретельно протріть гуму. Щоб очистити важкодоступні місця, злегка відтягніть ущільнювач від барабана. Якщо після миття все ще видно плями, швидше за все, це пліснява, яка залишиться назавжди. Подумайте, щоб замінити манжету.

Крок 3: вимийте лоток для миючих засобів
Вийміть лоток з пральної машини і замочіть його в тазу з мильною водою. Після цього протріть деталь вологою ганчіркою. Потім ретельно промийте під проточною водою лоток.

Крок 4: очистіть фільтр зливного насоса
Від'єднайте машинку від розетки та знайдіть фільтр. Відкрийте кришку і підкладіть ганчірку під машину. Тепер можна відкручувати фільтр. З отвору, де він стоїть, поллється вода. Коли вона стіче, промийте деталь під проточною водою. Швидше за все, на ній буде волосся та нитки. Цю чистку потрібно робити приблизно раз на місяць.

Крок 5: усуньте засмічення
Якщо попередні дії не допомогли, перевірте зливальний шланг. Навіть після сервісного прання в ньому іноді залишається засмічення. Наприклад, це може бути пробка із волосся.

Від'єднайте шланг від пральної машини та засуньте його у відро: звідти витече вода. Зніміть інший кінець деталі з труби. Підключіть шланг до крана та увімкніть воду. Струмінь виштовхне сміття.

Тримайте свою пралку в чистоті, а за новою до нас на сайт.