Якщо ви досі гадаєте, що краще, зібрати комп'ютер самому чи купити готовий, то, на наш погляд, відповідь очевидна.

ПК, зібраний своїми руками не лише заощадить вам купу грошей, а й принесе набагато більше естетичного задоволення. Так, це займе більше часу, ніж просто прийти в магазин і купити готове рішення, проте ви зможете підібрати комплектуючі виключно під ваші потреби.

Що для цього потрібно і як це зробити читай в нашій статті.

Що потрібно, щоб зібрати комп'ютер?
У кожному системному блоці може бути різна кількість комплектуючих. 
Але, як не крути, є основні компоненти, які є в кожній збірці:

Після того, як ви підібрали всі комплектуючі, можна приступати, власне, до збирання.

Встановлюємо блок живлення
Хоча блок живлення в більшості випадків вибирається в останню чергу, ми рекомендуємо починати складання комп'ютера саме з його установки всередину корпусу. Тому що з усіх комплектуючих він є найбільшим за розмірами. Якщо встановити його на фінальному етапі, можна випадково пошкодити інші компоненти.
Для того щоб встановити БП всередину корпусу, вам знадобиться 4 гвинтики, які завжди йдуть у комплекті. Їх потрібно закрутити у відповідні отвори на тильній стороні комплектуючої, де знаходиться роз'єм для кабелю, який живить блок від мережі. Залежно від вашого корпусу, БП може встановлюватися як зверху, так і знизу.

Блок живлення живить майже всі комплектуючі: мікропроцесор, материнську плату, відеокарту, накопичувачі. Усі кабелі повинні мати відповідний тип. Якщо відеокарті потрібен 6-pin конектор, то і на такому блоці повинен бути. І так з усім іншим залізом.

Встановлюємо материнську плату
Після встановлення блока живлення бажано максимально оснастити материнську плату та встановити її всередину корпусу. Під максимальним оснащенням ми маємо на увазі: встановлення процесора в сокет, встановлення кулера на процесор, встановлення всіх планок оперативної пам'яті. І лише відеокарту слід відкласти до кінця списку.
Сама установка материнської плати дуже проста. Достатньо просто закрутити шурупи у відповідні роз'єми. Набагато складніше вибрати материнку. По-перше, вона повинна мати сокет, який підтримує процесор. Також слоти під оперативну пам'ять повинні мати такий самий тип, як сама ОЗУ. Не забудьте перевірити кількість слотів і об'єм пам'яті, що максимально підтримується. До того ж форм-фактор материнської плати, як і у випадку з блоком живлення, повинен бути сумісний з корпусом.

Встановлюємо ЦПУ та систему охолодження
Один із найпростіших кроків у всій збірці. Кожен процесор у лівому нижньому куті має маркування у вигляді трикутника. Такий самий значок є і на сокеті на материнській платі. Вони повинні збігтися таким чином, щоб обидва знаходилися в одному кутку. Перед встановленням не забудьте відігнути відповідну клямку на місці встановлення ЦПУ. Після того, як «камінь» встановлений у сокет, клямку необхідно повернути в початкове положення. Таким чином, ви зафіксуєте комплектуючі. Будьте обережні, щоб не погнути ніжки процесора.

Після цього на кришку процесора наноситься термопаста та встановлюється кулер. Як правило, охолодження, як і блок живлення, фіксується 4 гвинтиками, що знаходяться на материнській платі трохи далі від кожного кута процесора.

Встановлюємо оперативну пам'ять
ОЗУ досить просто встромити у відповідні слоти. По краях посадкових місць знаходяться клямки: їх необхідно відігнути та вставити планки. Про правильну установку можна судити з характерного клацання, що означає, що фіксатори повернулися у вихідне положення.

Відеокарта
Установка графічного адаптера схожа на установку оперативної пам'яті. Його необхідно поставити у відповідний слот, який знаходиться у нижній частині материнської плати. На конекторі також є клямка, яку потрібно відігнути перед установкою комплектуючої, і яка також замикається, якщо встановити GPU до кінця. Але робити це слід в останню чергу. Як ми писали вище, картка може перекрити інші роз'єми, наприклад, які відповідають за підключення жорстких дисків. Тому відеокарту слід встановлювати в останню чергу. Спочатку підключіть усі дроти!

Накопичувачі та корпус
У будь-якому корпусі є місця для накопичувачів. У HDD фіксуються за допомогою гвинтиків, які необхідно вкрутити прямо в корпус.
На останньому етапі не забудьте закрити бічну кришку. У відкритому корпусі порушуються повітряні потоки і охолодження компонентів погіршується. У закритому корпусі, як і належить, холодне повітря, яке надходить знизу, повністю продуває все залізо і в гарячому стані виходить зверху корпусу. На цьому процес складання завершено, і ваш комп'ютер готовий до роботи.

Сподіваємося, тепер ви точно знаєте, як зібрати ПК із комплектуючих самому. Головне – правильно підібрати комплектуючі. А їх можна підібрати в нас на сайті.