Холодильники, які потрібно щомісяця вручну розморожувати і мити, вже давно в минулому. Сучасні моделі оснащені автоматичною системою розморожування, яка виконує свої функції непомітно для господарів. Правда, виробники рекомендують все-таки в цілях профілактики розморожувати холодильник 1-2 рази на рік вручну. І все ж з технологією автоматичного розморожування ця профілактична процедура не буде нагадувати підкорення зледенілого піку гірської вершини - деталі холодильника покриваються лише невеликим нальотом інею.

Найпоширеніші технології автоматичного розморожування - крапельна і No Frost.

Крапельна система - має на увазі наявність випарника-каплезбірника, в якому зібраний конденсат замерзає під час роботи компресора, а потім тане під час невеликого нагрівання випарника. Далі вода стікає по жолобках в піддон в нижній частині приладу і там випаровується. На жаль, в морозильній камері крапельна система відтавання не працює через відємну температуру. Втім, тут вона і не дуже потрібна, адже морозилку ми відкриваємо не так часто. Звичайно, коли снігова шуба стає великою (товщиною більше 2 мм), прилад доводиться розморожувати вручну не рідше 2 разів на рік.

«No frost» - ця система відтавання практично повністю виключає появу льоду. Холодильник/морозилка завдяки вентиляторам ніби «вдихає» в себе тепле і вологе повітря, остуджує його, а воду залишає в випарнику. Виходить, що в холодильнику ноу фрост завжди сухо, приблизно однаково холодно на всіх полицях, а задня стінка ніколи не покривається памороззю.

Так в чому ж переваги і недоліки No Frost? Багато хто вважає, що через системи обдування в холодильниках з системою No Frost продукти швидше засихають. З теоретичної точки зору це, можливо, і так, але на практиці особливої ​​різниці немає. У різних моделях холодильників з крапельною системою і No Frost продукти залишаються свіжими різний час, але сильного впливу на це технологія не робить.

Існує думка, ніби холодильники з системою автоматичного відтавання No Frost взагалі не потрібно розморожувати вручну. Але це, знову-таки, не так. Холодильники і з крапельною, і з вітряною системами слід розморожувати один-два рази на рік.

Головна особливість системи No Frost, яку називають її основною перевагою, - рівномірна температура повітря всередині холодильника. Різниця температур на верхній і нижній полицях холодильної камери не перевищує двох градусів. Для порівняння: в холодильниках з крапельною системою різниця може досягати п'яти-шести градусів. А в морозильних камерах, не обладнаних No Frost, - до дев'яти градусів. Рівномірність температури забезпечує краще зберігання продуктів.

Ще одна важлива перевага No Frost полягає в тому, що система працює як в холодильних, так і в морозильних камерах, в той час як крапельна може працювати тільки в холодильних.
Система вентиляції дозволяє холодильникам швидше відновити температуру після того, як відкриваються дверцята. Однак це не дуже помітно - незрівнянно більшу роль тут відіграє потужність холодильника.

Серед недоліків No Frost називають порівняно високий рівень шуму при роботі. Додатковий шум забезпечують вентилятори. Однак деякі моделі холодильників з системою No Frost оснащені дуже тихими вентиляторами, завдяки чому працюють набагато тихіше деяких своїх крапельних «побратимів».

Досить важливий недолік No Frost полягає в тому, що громіздкий механізм випарника «з'їдає» обсяг холодильної камери. В результаті аналогічні холодильники з крапельною системою відтавання помітно ширші.

Холодильник з системою No Frost при інших рівних умовах споживає більше електроенергії, ніж холодильник з крапельною системою відтавання. Різниця в рахунках за електроенергію буде невеликою, але для тих, хто звик економити скрізь, де можна, це все одно недолік.

Холодильники з крапельної системою і No Frost відрізняються і за ціною. Перший обійдеться трохи дорожче аналогічної моделі з крапельною технологією. Втім, ця різниця теж не дуже значна.

Як бачите, система NoFrost поєднує в собі як незаперечні переваги, так і масу дрібних недоліків. Через це ставлення до таких холодильників сьогодні неоднозначне. Існує як безлічі прихильників подібних інноваційних технологій, так і велика кількість прихильників традиційної крапельної системи. Недоліки та переваги холодильників Nofrost врівноважують один одного і часто вибір того чи іншого приладу стає справжньою проблемою. Який саме холодильник придбати - вирішувати тільки вам.