Пральна машина полегшує наше життя і, як будь-яка техніка, вимагає особливого догляду. Якщо ми доглядаємо за технікою, вона служить справно і довго, якщо ж ні, то вона може зламатися і вийти з ладу.

Сьогодні ми поговоримо про правильне поводження з пральною машиною. Ті правила, які ми перерахуємо, допоможуть вашій помічниці довгі роки залишатися такою ж працездатною, як в той день, коли вона з'явилася в будинку.

Правило перше: завантажувати машинку правильно
Фахівці попереджають: навіть якщо у вас накопичилася ціла гора непраних речей, барабан пральної машини не варто перевантажувати. Надмірне навантаження на внутрішній бак може коштувати вам виходу з ладу підшипників або амортизаторів агрегату. Краще розбити процес прання на кілька етапів, між якими пральна машина повинна «відпочити» 1-1,5 години.

З іншого боку, прати зовсім маленькими партіями - теж не вихід, адже тоді ресурс електрики і води буде витрачатися неефективно. Як же знайти золоту середину між недовантаженням і перевантаженням пральної машини? Виходячи з властивостей різних тканин, експерти вивели кілька простих правил:

а) збираючись випрати бавовняну або лляну білизну, бак пральної машини можна заповнити майже доверху;
б) норма для прання синтетичних речей - заповнений наполовину барабан;
в) норма для вовняних речей - барабан, заповнений на третину.

Правило друге: вхідний контроль одягу
Варто ввести собі за правило перед кожним пранням ретельно перевіряти кишені, манжети і відвороти одягу. В процесі прання кілька ватних паличок, монетка, канцелярська скріпка, та й просто гудзик можуть застрягнути в заглибленнях барабана. А такий нешкідливий металевий предмет, як невеликий цвях, здатний навіть розбити нагрівальний елемент (ТЕН) пральної машини.

Правило третє: дбаємо про внутрішні деталі
Висувні шухлядки машини вимагають періодичної чистки. Добре проводити таку чистку після кожного «великого прання» або ввести за правило робити це під час чергового генерального прибирання квартири. У будь-якому випадку очищати ці деталі потрібно не рідше 1 разу на місяць.

Ємності для порошку і кондиціонера виймаються без особливих зусиль, після чого їх потрібно помістити під струмінь теплої води і добре промити з миючим засобом. Особливу увагу приділяйте важкодоступним ділянкам (дістатися до них допоможе стара зубна щітка).

Періодично потрібно оглядати барабан пральної машини (пам'ятайте: робити це можна, коли живлення вимкнено). З барабана потрібно виймати всі сторонні частинки: нитки і дрібні предмети, які випадково потрапили в нього при пранні.

Після прання люк слід на деякий час відкрити, щоб в машині не застоювалися неприємні запахи. Гумові частини пральної машини потрібно очистити від мильної піни і протерти насухо.

Правило чеверте: доглядати за зовнішніми частинами машини
Корпус пральної машини теж потрібно тримати в чистоті. Для цього достатньо 1 раз на тиждень протирати його вологою ганчіркою, змоченою в безспиртовій миючому засобі, а потім - шматочком сухої тканини.
Іноді варто перевірити і такі частини пральної машини, як шланги і кабелі. Вони не повинні бути надламані або пошкоджені.

Правило п'яте: пом'якшуємо воду
Водопровідна вода в наші дні далеко не ідеальна. Хімічні домішки, розчинені в ній, стають причиною утворення в пральній машині шкідливого ​​накипу. Хлор, залізо, аміак та інші речовини, що потрапили у воду з водопровідних труб, осідають на нагрівальному елементі. Через це ТЕН перегрівається і на прання починає йти більше електроенергії. А видалити накип непросто, адже він сама по собі є нерозчинним осадом. Розумніше буде попередити його появу. Зробити це можна, пом'якшивши воду для прання. Для цієї мети використовуються і магнітні фільтри-перетворювачі води, і спеціальні пральні порошки з позначкою «Пом'якшує водопровідну воду».

Найважливіше правило: читаємо інструкцію

Дотримуючись цих нехитрих правил, ви зможете на довгі роки продовжити життя пральної машинки. Недарма виробники, обіцяючи нам вражаючий термін справної служби такої техніки, завжди додають позначку: «При правильній експлуатації».