Роботи-пилососи значно полегшують побут і економлять час. Сьогодні навіть недорогі моделі можуть виходити на прибирання за розкладом, поки нікого немає вдома, щоб господар повертався після роботи в чистий будинок.

Паралельно виробники освоюють нові технології і випускають все більш автономні апарати, які відмінно орієнтуються в просторі і самостійно позбавляються від зібраного сміття. Але що вибрати з десятків схожих один на одного пристроїв, і чого від них варто очікувати?

Маємо на цей рахунок кілька рекомендацій.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner
«Розумний» робот-пилосос за адекватні гроші.
Дебютний робот-пилосос Xiaomi випускається вже більше двох років, але він зовсім не видається застарілим на тлі нових моделей. Навіть навпаки, Mi Robot Vacuum Cleaner потужніший найближчих конкурентів і краще опрацьовує план руху завдяки своїй системі картографії. Бонусом йде зручний додаток з можливістю віддаленого управління поза домом.

Anker Eufy RoboVac 11S
Кращий недорогий робот-пилосос.
«Розумні» алгоритми, програми та голосове управління - це добре, але перш за все робот-пилосос повинен якісно виконувати свою основну функцію. В цьому відношенні апарат суббренду Anker не поступається більш дорогим аналогам. Eufy RoboVac 11S ефективний на будь-яких покриттях і не сильно шумить навіть на високій потужності. Відмінний варіант для не дуже великої квартири.

iRobot Roomba s9 +
Максимум зручності, мінімум турбот.
Одна з причин інтересу до Roomba s9 + - це його док-станція, яку інженери iRobot перетворили в окремий гаджет. Повертаючись на зарядку, пилосос скидає сміття у великий мішок всередині бази, щоб вам більше не потрібно було стежити за наповненістю контейнера. Робот запам'ятовує до 10 карт поверхів і дозволяє налаштовувати розклад прибирань для окремих кімнат.

Roborock S6 MaxV
Робот-пилосос «2-в-1» нового покоління.
Roborock S6 MaxV заслужено очолює топ кращих роботів-пилососів з вологим прибиранням. Це один з перших пилососів з системою камер спереду, які допомагають йому вчасно помічати розкидані шкарпетки або шнури на своєму шляху. В результаті на щітку не будуть намотуватися сторонні предмети, і вам не доведеться бігти рятувати маленького помічника. Поки розпізнавання об'єктів працює не ідеально, але його будуть покращувати згодом. По частині прибирання (як сухий, так і вологою) цей Roborock один з кращих в класі, підтримується і робота на декількох поверхах.

Roborock S5 Max
Найбільш ходовий робот-пилосос бренду.
У новій моделі виробник удосконалив конструкцію резервуару для води: в додатку тепер можна управляти подачею води, а збільшений об'єм дозволяє охопити всю площу без дозаправок. Якість сухого прибирання на стабільно високому для Roborock рівні, додаток дозволяє гнучко налаштовувати розклад роботи - S5 Max повністю виправдовує свою вартість. Не так давно розробники також додали можливість збереження карт до 4 поверхів.

Ecovacs Deebot OZMO 950
Потужний робот-пилосос з опціями.
На додаток до функцій топових роботів-пилососів Deebot OZMO 950 має кілька фірмових фішок. Вивчаючи наданий йому простір, апарат сам позначає на карті килими і без додаткових команд огинає їх під час вологого прибирання. А якщо в усьому будинку використовуються тільки тверді покриття, в комплекті йде насадка прямого всмоктування, яку не потрібно регулярно чистити від шерсті і волосся. У основного конкурента є тільки одна серйозна перевага - більш доступна ціна.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 1С
Доступний і маневрений.
Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 1С - це спроба здешевити робот-пилосос таким чином, щоб це не сильно позначалося на основних функціях. Спроба виявилася цілком вдалою. Незважаючи на відмову від лазерної системи навігації, апарат добре орієнтується в просторі, підтримує створення віртуальних стін і дозволяє управляти витратою води при вологому прибиранні через додаток. Але він буде впевненіше почувати себе в невеликій квартирі, де йому не доведеться переривати прибирання через розрядженого акумулятора.

ILIFE V7s Plus
Робот-пилосос за ціною Redmi Note 9.
Одна з найпопулярніших моделей в лінійці ILIFE не відрізняється особливим інтелектом, але свою основну функцію виконує непогано. Так, часом він плутається, і тяга у ILIFE V7s Plus не те щоб сильна. Зате працює справно, і коштує як не найдорожчий смартфон. Робот не вміє обходити килими під час вологого прибирання, тому даний режим підходить тільки для приміщень з твердими покриттями.

iRobot Braava Jet m6
Найрозумніший робот-пилосос.
Більшість «миючих» роботів розраховані на локальне прибирання. Їх потрібно вручну переносити по квартирі, а після закінчення циклу - не забути заховати. Braava jet m6 вийшов більш самостійним: у нього є своя док-станція, а система навігації як у флагманських роботів-пилососів Roomba дозволяє вільно пересуватися по всій квартирі (якщо між кімнатами немає високих порогів). Користувачеві залишається тільки періодично міняти серветку на чисту і доливати воду в резервуар.

iRobot Braava Jet 240
Braava Jet 240 прибирає зовсім не так, як пилососи виробника - щітки та потужний мотор йому ні до чого. Робот витирає підлогу серветкою, розбризкуючи перед собою воду і кілька разів проходилть по одному і тому ж місцю, а вібрація миючого модуля допомагає позбутися від засохлих плям. Полотер працює практично безшумно і за рахунок своїх компактних розмірів добирається до найзатишніших місць. Через просту систему навігації та обмежену площу збирання (до 20-25 м² за один цикл) пристрій доведеться вручну переносити з кімнати в кімнату.

При виборі необхідно орієнтуватися не стільки на вартість, скільки на свої потреби. Навіть бюджетні варіанти можуть непогано справлятися з прибиранням, та й у «розумних» моделей діапазон цін дуже великий. Ці та інші моделі шукайте в нас на сайті.