Сьогодні поговоримо про критерії вибору фену саме для використання в домашніх умовах, бо експерти перукарської справи, напевно, в курсі всіх таких нюансів або мають якісь особливі вимоги до професійної техніки.

На сьогоднішній день це не просто інструмент, що допомагає швидко висушити волосся після миття, з його допомогою можна надати волоссю об'єм, випрямити локони або навпаки завити їх, зробивши красиву укладку.

Дівчата вже не хочуть звичайний побутовий фен слабкої потужності, вони хочуть крутий, який буде простий в управлінні, зручний в користуванні, зробить процес сушіння і укладки легким і безпечним.

Основні характеристики, на які варто звернути увагу при виборі фена:

1.Потужність

Помилково вважати, що чим більша потужність фена, тим кращий сам прилад.
- До 1200 Вт - це, як правило, дорожні варіанти, які відрізняються компактними габаритами і невеликою вагою;
- 1200-1600 Вт - для використання в домашніх умовах;
- Більше 1600 - 2300 Вт - професійні моделі.

Часто потужність асоціюють з температурою повітря, який подає фен на волосся, але це помилка, тому що потужність відповідає за швидкість, з якою вже нагріте повітря виходить з фена.

Важливо знати: різним типам волосся потрібна різна швидкість повітряного потоку і різні температурні режими.
Для тонкого і короткого волосся не рекомендується купувати потужний фен. Фена, потужністю в 1200 Вт, буде цілком достатньо, щоб зберегти здоров'я свого волосся. До того ж, якщо у вас коротке волосся, то занадто потужний фен буде занадто швидко висушувати волосся і не дасть можливість їх укласти так, як цього хотілося б.

Якщо у вас довге та густе волосся, тоді краще віддати перевагу фену з потужністю 1600 Вт.

Фени з потужністю від 2000 Вт регулярно використовувати для укладання або сушіння волосся вдома не рекомендується.

Але тут є нюанс. У характеристиках вказують верхній поріг потужності, але ж фен не завжди працює на межі своїх можливостей - в професійних моделях швидкість видування (так само як і температурний режим) можна змінювати. Тому якщо вам потрібно часто сушити волосся, то є сенс придбати саме професійний фен для волосся з хорошою потужністю - на кожен день ви будете вибирати низьку швидкість / температуру, а якщо потрібно буде терміново підсушити волосся - високу.

2.Температурний режим

Температура потоку повітря на виході з сопла фена буває від 70 до 120 градусів Цельсія. Але в градусах режими міряти незручно, тому говорять про знижений, середній і гарячий режими.
Чим слабкіше, тонше і рідше волосся, тим більш бережливий режим потрібно використовувати.


У фенах для домашнього використання таких режимів зазвичай 3, в професійних-6. Якщо їх немає взагалі, то від такого фена краще відмовитися.
Порада від професіоналів: область чубчика і скронь завжди сушіть на зниженій температурі, так як тут волосся більш тонке і його легко можна пошкодити гарячим потоком. До того ж для закріплення укладки, необхідно пройтися по зачісці саме охолодженим повітрям.

3.Матеріал нагрівального елементу

* Інфрачервона лампа (частіше в професійних фенах)
* Спіраль (в фенах для домашнього використання)
Якщо вибираєте фен зі спіраллю, бажано, щоб вона була в керамічному елементі, таким чином нагрівання повітря буде більш рівномірним.

4.Іонізатор

Іонізатор виділяє негативні іони, робить волосся більш слухняними і знімає з них статичну електрику, його наявність в фені буде плюсом.

5. Корпус

Головна умова - корпус не повинен нагріватися і розбиватися при ударі, і в руках фен не повинен ковзати, це вирішується прогумованим або софт-тач покриттям.

Важливий момент - знімний фільтр на повітрозабірник (задня частина фена). Його потрібно чистити, тому що якщо в фільтрі збереться пил, частинки волосся, то повітря до мотору буде надходити в меншому обсязі, а це призведе до перегріву або навіть перегорання нагрівального елементу.

Зверніть увагу на габарити і вагу. Обирайте легку модель. Так довше не втомиться рука, і у вас буде більше можливостей для маневру - коли робиш зачіску собі, непросто дотриматися потрібний кут з великим феном.

Отже, вибираючи фен, віддавайте перевагу тій моделі, яка буде включати в себе 2 види режимів регулювання: швидкість повітря і температуру повітря. Ці два режими повинні працювати незалежно один від одного, щоб ви могли окремо виставити температуру повітря, а окремо швидкість його потоку, а якщо фен ще буде включати в себе подачу холодного повітря, то вона збережеться набагато довше.