Найчастіше універсальним інструментом досвідчені господині називають м'ясорубку чи кухонний комбайн. Що ж вибрати?

Адже обидва пристрої є незамінними компонентами сучасної кухні. Але між ними все ж таки є різниця, яка впливає на вибір під час покупки. Пропонуємо розібратися у всіх тонкощах кулінарної техніки.

Головною важливою різницею між м'ясорубкою та кухонним комбайном є результат, отриманий після обробки продукту.

  • Використовуючи кухонний комбайн, ви зможете нарізати свіже м'ясо або овочі акуратними кубиками або тонкими скибочками.
  • За допомогою м'ясорубки вдасться порізати або подрібнити продукти, зробити пюре або однорідну масу.

Відмінність полягає у технології обробки продукту та в принципах роботи кухонних пристроїв. М'ясорубка ідеально впорається із завданням приготувати фарш із м'яса чи риби. Також вона підходить для створення ніжної пасти, свіжого соку томатного або м'якої макової начинки. М'ясорубки можна використовувати для приготування домашньої ковбаси. Сучасні технології вдосконалили цю диво-машинку, і тепер за її допомогою можна мелити каву, борошно, приправи. Що стосується комбайна, йому легко впоратися з різними начинками, тертим сиром та картоплею.

Принцип роботи
Різними є і конструкції м'ясорубки та кухонного комбайна. Перший механізм побудований із жолоба або бункера, призначених для первинного розташування продуктів. За допомогою заточеного гвинта м'ясо або інший продукт, що підлягає подрібненню, прямує до ножа (їх може бути кілька). Потім відбувається подрібнення продукту, який далі пропускається через сито. Принцип роботи кухонного комбайна полягає у використанні різних чаш та ряду лез, які можна міняти. Моделі із великою потужністю мають пластиковий жолоб. У нього можна поміщати продукти поступово, використовуючи спеціальний штовхач.

Незважаючи на відмінності в конструкції та дизайні приладів, все ж таки є те, що об'єднує 2 кухонних агрегати. Насамперед, це основне завдання – подрібнити продукт. Також є моделі, в яких поєднується риси та характеристики кухонного комбайна, і м'ясорубки. Враховуючи особливості комбайна та м'ясорубки, можна зробити висновки, які допоможуть визначитися, що краще вибрати.


Переваги кухонного комбайна
Купуючи багатофункціональний прилад для кухні, ви отримуєте такі принади сучасної кулінарної техніки:

  • Експлуатація кухонного комбайна не потребує використання спеціального посуду. Творці приладу забезпечили наявність усіх потрібних чаш для оптимальної роботи комбайна. Вони легко кріпляться та знімаються з комбайна.
  • Кухонний комбайн простий у користуванні. Перевагою господині називають те, що його легко мити та сушити. Також прозорий дизайн чаш дозволяє візуально контролювати рівень подрібнення.
  • За допомогою кухонного комбайна, а точніше асортименту комплектуючих ножів можна приготувати набагато більше цікавих страв, ніж простий фарш, виготовлений м'ясорубкою. Адже комбайн може подрібнити кубиками овочі та створити основу для салату, начинки та інших смаколиків.

Переваги м'ясорубки

Якщо на кухні є м'ясорубка, безперечними «плюсами» кухонного агрегату є такі аспекти:

  • Потужність. Сьогодні існують м'ясорубки з різною силою, яка може досягати показника 1200 Вт, що впевнено заткне за пояс кухонний комбайн з максимальною потужністю 800 Вт. Продуктивність такої м'ясорубки вражає – півтора кг фаршу можна приготувати за хвилину.
  • Багатофункціональність для роботи із м'ясом. Якщо ви не відчуваєте потреби в міксері, блендері та соковижималці, якими укомплектований кухонний комбайн, то м'ясорубка ідеально підійде для приготування страв з м'яса.
  • Простота у використанні. М'ясорубка – це найбільш знайомий і традиційний інструмент у арсеналі господині. Принцип його роботи зрозумілий усім, тому якщо вам не дуже хочеться розбиратися в безлічі насадок і режимів кухонного комбайна, то м'ясорубка ідеально підійде для кулінарних звершень.

Порівнюючи м'ясорубку та комбайн, складно не помітити універсальність обох кухонних приладів. Але враховуючи різницю у структурі, принципі роботи та отриманому результаті. Можна все ж таки визначитися, що буде найкращим помічником на кухні. Головне, щоб завжди було бажання готувати щось смачне, корисне та незвичайне, а також щоб було кому похвалити всі старання господині. І м'ясорубка, і кухонний комбайн стануть рятівницею на кухні.

Вибір залежить від функцій, потужності та особливостейв експлуатації. Зваживши всі «за» та «проти» ви зможете придбати саме, що потрібно вашій сім'ї. Приємного приготування!