Навіть якщо ви фанат техніки Apple, навряд чи ви знаєте про неї все.

Та й ми всього не знаєм, але зібрали 10 цікавих фактів про iPhone.

1. Перший iPhone зробили не Apple.

Apple зареєструвала адресу iphone.org у грудні 1999 - але Cisco вже використовували назву iPhone для своїх бездротових VoIP-телефонів з 1998 року. У 2007 році компанії дійшли згоди, і Apple отримала права на цю назву.

2. У iPhone міг бути дисковий набір номера
Колесо Click Wheel було впізнаваним елементом iPod - і його думали застосувати і смартфоні. У ранньому прототипі iPhone таке колесо використовувалося для навігації по контактах та набору номера як у старих дискових телефонах. Але набирати номер у такий спосіб було надто довго, і такий метод введення не дозволяв користуватися інтернетом.

3. Робочою назвою першого iPhone було слово Purple
Коли iPhone розроблявся, кодове ім'я ще неназваного телефону було «Purple». Розробники iPhone навіть назвали свій розділ у штаб-квартирі Apple "Purple Dorm".

4. На зображенні всіх пристроїв Apple вказано один і той самий час
9:41 - саме цей час стоїть на зображенні всіх пристроїв Apple. Це правило поширюється навіть на друк оголошень та телевізійні рекламні ролики. Вся справа у стандартній презентації завдовжки 40 хвилин. Таким чином, коли пристрій з'являється на слайді, час на ньому та на годиннику аудиторії збігається. До 2010 року вказувався інший час – 9:42. Як пояснили в компанії, вони знають, що не укладаються точно в 40 хвилин, тому вирішили змінити час на хвилину раніше.

5. Перші процесори для iPhone виробляв Samsung
Незважаючи на конкуренцію та постійні суперечки, навіть у суді, Samsung та Apple у свій час були дуже важливими партнерами. Samsung справді виробляє процесори для iPhone. Останнім часом Apple намагається зменшити залежність від конкурента. Наприклад, в iPhone 6s використовувалися як чіпи виробництва Samsung, і TSMC. Однак починаючи з iPhone 7 та iPhone 7 Plus від комплектуючих південнокорейської компанії вже довелося відмовитись.

6. Apple ніколи не платить за рекламу iPhone у фільмах
Герої багатьох фільмів і серіалів використовують техніку Apple. Дивно, але компанія за це не платить жодного цента. При цьому Apple готова надавати будь-яку кількість iPhone та інших своїх продуктів для зйомок.

7. Президентам америки забороняли користуватися iPhone
Служба безпеки забороняла колишньому американському президенту Бараку Обамі користуватися iPhone через побоювання злому. Тому користувався телефоном марки Blackberry. А от Дональд Трамп – користувався смартфоном Apple, незважаючи на його вразливість.

8. Перший iPhone, який показали на презентації, практично не працював
Презентація першого iPhone залишається однією з найвідоміших в історії. Але вона стає ще більш вражаючою, якщо знати, що демонстраційний зразок практично не працював. Сам телефон був вкрай тендітним, і з ПЗ теж були проблеми. Через це Стіву Джобсу потрібно було суворо дотримуватися плану, щоб продемонструвати роботу додатків: один неправильний натиск, і презентація могла закінчитися жахливо.

9. Одна з моделей iPhone була у продажу менше трьох місяців

Хоча Apple оновлює лінійку щороку, старі iPhone зазвичай залишаються у продажу навіть після релізу новинок. Але іноді щось не за планом. Наприклад, перше покоління iPhone надійшло у продаж 29 липня 2007 року, але вже 5 вересня Apple припинила продавати базову модель із 4 ГБ накопичувача. Тоді ж компанія зробила версію з 8 ГБ на 200 доларів дешевшою.

10. У iPhone найлояльніші користувачі
Пользователи смартфонов компании Apple отличаются самой большой лояльностью к бренду по сравнению с пользователями устройств других производителей. Согласно исследованиям, владельцы iPhone чаще покупают следующую версию смартфона.

Ми також полюбляєм цю продукцію, тому без проблем зможеш знайти її на сайті.