Ми не завжди задумуємось, звідки беруться ті показники в наших квитанціях за електроенергія і як ми можемо на це вплинути.
Безперечно, більшу частину електрики споживає різна побутова техніка, певна кількість якої знаходиться у кожному будинку. Які ж побутові прилади споживають найбільше електроенергії на годину чи місяць, а які найбільш економні?

При підрахунку споживання електроенергії тим чи іншим приладом за певний проміжок часу необхідно враховувати кілька моментів:

  • Безпосередньо потужність самого приладу
  • Кількість часу роботи приладу
  • Режим роботи
  • Температуру навколишнього середовища

Звичайно, не у всіх випадках перераховані вище фактори відіграють значну роль. Але для певної побутової техніки (наприклад холодильник) важливий кожен пункт.

Ось топ-5 приладів, які споживають найбільше:

1. Холодильник
Потужність сучасних рефрижераторів коливається в проміжку від 100 до 200 Ватт на годину. Це середній показник споживання у режимі роботи двигуна чи компресора. Необхідно пам'ятати, що холодильник має стан спокою та відключається після сигналу датчиків про досягнення заданої температури.

Середня витрата електроенергії холодильником залежить від встановленого режиму холоду та температури навколишнього середовища (влітку для охолодження продуктів прилад включається частіше). Відіграє роль, наскільки часто відкриваються дверцята холодильника. Відповідає за кількість використаної електроенергії частота закладки в морозильну камеру продуктів.

2. Телевізор
Потужність сучасних LED телевізорів залежить від розміру екрана. Діагональ 32 дюйми, залежно від моделі, споживає 45-55 Ватт на годину під час роботи та 0.5 Ватт на годину в режимі очікування. Впливає також налаштування яскравості екрана телевізора та навіть гучність звуку.

Трохи більше, на 10-15%, використовують електрику плазмові телевізори, що відрізняються високою чіткістю та кольоровістю зображення. Але, на відміну своїх побратимів, споживання енергії плазмовою панеллю змінюється залежно від якості картинки.

3. Пральна машина
Максимальна потужність пральної машини 1.8-2.3 кВт., фактичне споживання залежить від виду прання і може бути набагато нижчою. Кожен режим має своє енергоспоживання, залежно від температури нагрівання води та ступеня віджиму. Відіграє роль завантаження барабана, тип тканини одягу та ступінь утворення накипу на нагрівальному елементі.

4. Комп'ютер
У вимкненому стані комп'ютер або ноутбук споживає не менше 100 ватів на добу, тобто близько 3 кіловат на місяць. Так що, можливо, його все ж таки варто відключати від мережі хоча б час від часу.

5. Мікрохвильова піч

Залежно від потужності мікрохвильова піч витрачає від 0,7- 1,2 кВт на годину. Залишена в режимі очікування мікрохвильова піч споживає до 3 Вт на годину, що дозволяє цьому приладу «приписати» у ваш місячний рахунок за електрику ще кілька кіловат.

Не залишайти ввімкнуті електроприлади без потреби, бережіть свій бюджет.