За активною підготовкою, пошуком подарунків та вибором закладів для святкування, часто ми забуваємо про саму суть і що появою Міжнародного жіночого свята світ зобов'язаний представницям прекрасної статі, які боролися за свої права. 

Ще якихось 200 років тому багато речей, які ми зараз сприймаємо як щось само собою зрозуміле, були недоступні для жінок. Право голосувати, працювати і отримувати однакову з чоловіками зарплату. На передньому плані цієї боротьби стояли перші феміністки, які часом ціною власного життя намагалися змінити існуючий порядок речей.

Попри все чого вдалося досягнути жінкам за роки боротьби, теми гендерної нерівності, сексуального насильства і неблагополуччя життя в нерозвинених країнах стають все гостріше. Багато знаменитостей використовують свою популярність, щоб звернути увагу на глобальні проблеми в усьому світі. Вони співпрацюють з благодійними організаціями, запускають подкасти, пишуть книги, стають послами доброї волі ООН і всіляко намагаються допомогти жінкам і дітям по всьому світу.

Чи відомо вам хто сьогодні продовжує справу Клари Цеткін та Рози Люксембург, Елеонори Рузвельт і Сільвії Панкхерст та інших правозахисниць?

Ось деякі імена, які вам точно відомі.

Ема Уотсон
Актриса давно використовує свою популярність для боротьби за права жінок. У 2014 році вона була призначена послом доброї волі ООН і в тому ж році очолила кампанію щодо забезпечення гендерної рівності під назвою #HeForShe, де чоловікам пропонувалося проявити солідарність стосовно жінок в боротьбі проти сексизму.

Завдяки роботі Емми Уотсон була створена перша телефонна гаряча лінія з надання безкоштовних юридичних консультацій жінкам, постраждалим від сексуального насильства на робочому місці.

Анджеліна Джолі
У 2001 році її призначили послом доброї волі ООН. Робота актриси в основному зосереджена на боротьбі за права жінок, які постраждали від війни, допомоги біженцям і роботі зі знедоленими жінками і дітьми.

Дженіфер Лопес
Ще в 2009 році вона разом зі своєю сестрою Ліндою створила Фонд сім'ї Лопес. Його мета - поліпшення доступу до якісних медичних послуг та освіти для жінок і дітей. Через шість років в 2015 році вона стала першим в світі глобальним адвокатом Фонду для дівчат і жінок ООН, спрямованим на задоволення потреб і прав дівчат і жінок у всьому світі.

Дакота Джонсон
Запустила подкаст The Left Ear. На своїй сторінці в Instagram вона розповіла, що рік тому попросила дівчат з усього світу поділитися своїми історіями сексуального насильства, жорстокості або гендерної нерівності. Таким чином актриса звернула увагу на глобальну проблему і надала жінкам з усього світу можливість поділитися своїми історіями.

Різ Уізерспун
Активно бореться за права жінок у всьому світі. Актриса має кілька проектів. Серед них - кілька подкастів, книга Hello Sunshine, правозахисні організації YWCA, «ООН-жінки» і Time's Up, які вона допомогла запустити в 2018 році.

Меган Маркл
До своїх відносин з Гаррі вона була захисником ООН з питань участі жінок у політичному житті, відвідувала табір біженців Гіхембе в Руанді і працювала консультантом на самітах One Young World в Ірландії і Канаді. У січня 2019 вона оголосила про своє заступництво над благодійною організацією Smart Works, яка допомагає жінкам повернутися на роботу.

Опра Уінфрі
У 2007 році вона заснувала Академію лідерства для дівчаток Опри Уїнфрі і школу в Південній Америці, яка надає освіту дівчатам з неблагополучних сімей.

Мадонна
У 2016 році Мадонну визнали «Жінкою року» за версією журналу Billboard. Отримавши нагороду, співачка виступила з промовою про обмеження жіночих прав і подвійних стандартах, з якими стикаються жінки в шоу-бізнесі і інших сферах.

Меріл Стріп
Відкрила школу сценаристок. Дана програма розрахована на те, що жінки-сценаристи зможуть значно розширити свої можливості, адже, як і в багатьох інших професіях, жінки набагато рідше досягають успіху, ніж чоловіки. Що вже говорити про дам середнього віку, які вирішили змінити професію і зайнятися кінематографом.